Nervos, zbiór protokołów i publiczna sieć blockchain, ogłosił dziś uruchomienie nowego mostu cross-chain z Binance Smart Chain (BSC), rozwijając swoją strategię multi-chain, ponieważ sieć dąży do rozszerzenia swojego ekosystemu.

Od dziś aktywa BSC mogą zostać przeniesione do ekosystemu Nervos, a deweloperzy i projekty budujące na BSC będą mogli wykorzystać swoje istniejące bazy kodowe, aby rozpocząć przenoszenie swoich zdecentralizowanych aplikacji (dApps) do Nervos, umożliwiając im zwiększenie zasięgu użytkowników i adopcji.

Ponadto, użytkownicy w ekosystemie BSC będą mogli również skorzystać z możliwości yield farming dostępnych dzięki YokaiSwap, pierwszej zdecentralizowanej giełdzie (DEX), która wystartowała na Nervos.

Rozszerzenie ekosystemu Nervos dzięki Force Bridge

Ukończenie mostu Nervos do BSC oznacza kamień milowy, ponieważ odblokowuje nowe opcje, biorąc pod uwagę całkowitą wartość BSC (Total Value Locked – TVL), która jest największa ze wszystkich blockchainów poza Ethereum.

Deweloperzy i zespoły budujące na BSC mogą przenieść swoje dApps na Nervos i uzyskać dostęp do projektów, narzędzi i zasobów dostępnych w rozkwitającej sieci skupionej na rozwoju DeFi.

Dodatkowo, dApps na Nervosie, takie jak YokaiSwap, interoperacyjna zdecentralizowana giełda AMM nowej generacji (DEX) zbudowana na Nervosie, uzyska dostęp do płynności poprzez ekosystem BSC.

Pomost jest możliwy dzięki Force Bridge, bezzaufanemu mostowi łańcuchowemu , który pozwala na bezproblemowe transakcje pomiędzy ekosystemem Nervos a innymi łańcuchami publicznymi, oraz Godwoken, pierwszy w sieci blockchain warstwy 2 kompatybilny z EVM.

„Mosty są jednymi z najbardziej fundamentalnych bloków budowlanych aplikacji blockchain. Umożliwiając interoperacyjność cross-chain z BSC, odblokowujemy ogromną ilość wartości, która może być teraz przedmiotem transakcji w ekosystemie Nervos.”
– Chris Khan, Senior Product Manager w Nervos

Nervos’s layer-1 blockchain umożliwia wsparcie dla przyszłych warstw i ułatwia budowanie kompatybilnych z EVM mostów między łańcuchami, takich jak most Nervos to BSC, z sieci Nervos do innych łańcuchów.

Bezproblemowe transfery tokenów (Seamless Token Transfers)

Nowy most umożliwi bezproblemowy transfer tokenów pomiędzy sieciami Nervos i BSC.

W momencie uruchomienia, Binance Coin (BNB) i Binance USD (BUSD), odpowiednio token natywny i stablecoin ekosystemu Binance, będą obsługiwane w zakresie transferu aktywów i wymiany między łańcuchami, z obsługą większej liczby tokenów BEP-20, które pojawią się w przyszłości.

Yield Farming na YokaiSwap

W ramach rozszerzonego dostępu do dApps w ekosystemie Nervos, użytkownicy BSC będą mogli również otrzymać ponad 500% zachętę w postaci rocznej stopy procentowej (APR) na YokaiSwap (pierwszy DEX na Nervos Network) poprzez yield farming.

Jako Automated Market Maker (AMM), YokaiSwap umożliwia użytkownikom łatwe i efektywne wymienianie $CKB i dowolnego whitelisted tokena w sieci Ethereum, a także BNB i BUSD.

Począwszy od soboty, 15 stycznia 2022 roku, pary handlowe BNB/CKB i BNB/YOK będą notowane na YokaiSwap i dostępne dla możliwości yield farming.


Źródło artykułu