Monety prywatności monero i zcash odnotowały w tym tygodniu mniejsze straty procentowe w stosunku do dolara amerykańskiego, w przeciwieństwie do takich kryptowalut jak bitcoin, ethereum i solana. Statystyki siedmiodniowe wskazują, że zcash stracił 5,6% w stosunku do dolara, podczas gdy monero spadło o 6,1%.

Monety prywatności zdołały uniknąć części rynkowej masakry w tym tygodniu, ale nadal są o 62% niższe niż 9 miesięcy temu

W momencie pisania tego tekstu, kapitalizacja rynkowa wszystkich monet prywatności w istnieniu jest około 5,55 mld dolarów. Monero (XMR) przewodzi stawce z wyceną rynkową wynoszącą około 2,64 mld dolarów lub 47,5% całej gospodarki monet prywatności. Zcash (ZEC) jest drugą największą monetą prywatności pod względem kapitalizacji rynkowej, ponieważ całkowita wycena rynkowa ZEC wynosi dziś 789 milionów dolarów.

Top Privacy Coins zanotowały w tym tygodniu mniejszą stratę procentową niż większość tokenów
Pięć największych monet prywatności według wyceny rynkowej w dniu 29 sierpnia 2022 r.

Za XMR i ZEC, to tokeny prywatności takie jak decred (DCR), nucypher (NU), secret (SCRT), horizen (ZEN), ergo (ERG), digibyte (DGB) i beldex (BDX). Wśród monet prywatności, które w tym tygodniu zyskały dwucyfrowo, znalazły się deeponion (ONION), litecash (CASH), pivx (PIVX) i masari (MSR). Wśród monet prywatności, które straciły najwięcej pod względem procentowym, znalazły się takie tokeny jak zclassic (ZCL), lethean (LTHN) i phore (PHR).

Top Privacy Coins zanotowały w tym tygodniu mniejszą stratę procentową niż większość tokenów
XMR/USDT Wykres 1H.

Pięć głównych kryptowalut oferujących monety prywatności stanowi większość z 5,55 miliarda dolarów wartości monet prywatności, a każdy z tokenów oferuje różne rodzaje technik prywatności. XMR to Kryptonote token z protokołem blockchain, który nie został rozwidlony z Bitcoina. XMR wykorzystuje podpisy pierścieniowe, poufne transakcje pierścieniowe, ukryte adresy, bulletproofs, oraz Dandelion++. Sieć ZEC może zabezpieczać transakcje, wykorzystując dowód zerowej wiedzy zwany zk-SNARKs.

Top Privacy Coins zanotowały w tym tygodniu mniejszą stratę procentową niż większość tokenów
ZEC/USDT Wykres 1H.

Decred (DCR) wykorzystuje Coinjoin schemat mieszania nazwany Coinshuffle++ (CSPP) w celu ukrycia transakcji. Nucypher (NU) wdraża Ponowne szyfrowanie proxy (PRE), technologia pozwalająca właścicielowi klucza prywatnego na szyfrowanie danych. Podobnie jak w przypadku NU Tajne (SCRT) blockchain zapewnia techniki zarządzania kluczami, Zaufane środowisko wykonawcze (TEE) w połączeniu z szyfrowaniem w celu zwiększenia prywatności.

W tym tygodniu monety prywatności otrzymały mniejszą ilość lania w porównaniu z ETH lub BTC, nadal straciły sporo na wartości w ciągu ostatniego roku. Cztery miesiące temu prywatna gospodarka kryptowalutowa była warta o wiele więcej, bo 10,7 mld dolarów. XMRcałkowita wycena rynkowa wynosiła 4,13 mld dolarów, a ZEC 1,84 mld dolarów. 28 kwietnia 2022 r.. Dziewięć miesięcy temu w dniu 6 listopada 2021 r.gospodarka tokenów prywatności była warta 14,9 miliarda dolarów.

W tym czasie, w listopadzie 2021 roku, NU nie znajdował się w pierwszej piątce, ponieważ horizen (ZEN) zajmował piątą pozycję pod względem monet prywatności według kapitalizacji rynkowej. XMRwyniosła 4,69 mld dolarów. Kapitalizacja rynkowa ZEC w dniu 6 listopada 2021 roku była nieco wyższa od rekordowej z 28 kwietnia 2022 roku i wynosiła 1,94 mld dolarów. W listopadzie 2021 roku, XMRi ZEC były większe niż dzisiejsza wartość ekonomiczna monet prywatności.

Tagi w tej historii

bulletproofs, CoinJoin, Dandelion, Decred, horizen, Mieszanie monet, Monero, Nucypher, Prywatność, Aktywa ochrony prywatności, monety prywatne, prywatność krypto, Techniki ochrony prywatności, Żetony prywatności, pierścień transakcji poufnych, Sygnatury Pierścienia, Secret, ukryte adresy, xmr, Zcash, ZEC, zen

Co sądzisz o ostatnich wydarzeniach na rynku monet prywatności? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem działu wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalutowej od 2011 roku. Jego pasją jest Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 roku Redman napisał ponad 5700 artykułów dla Bitcoin.com News na temat powstających obecnie protokołów destrukcyjnych.
Kredyty wizerunkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu