Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, umocnił w piątek swoje jastrzębie stanowisko, mówiąc o znaczeniu podnoszenia stóp procentowych w walce z inflacją. To spowodowało krach na światowych rynkach finansowych.

W odpowiedzi na ponurą sytuację rynkową Robert Kiyosaki, autor bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, ostrzegł wszystkich inwestorów przed potencjalnym krachem rynkowym który może być bardziej katastrofalny niż ten, który miał miejsce w 2008 roku.

Tym razem ryzyko jest większe, a stawką jest cały ekosystem kryptowalut. Ponadto przewidział, że obecne globalne spowolnienie gospodarcze wpłynie również na nieruchomości, akcje, złoto i srebro.

Inwestorzy, przygotujcie się!

Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, opublikował alarmujące informacje o globalnym spadku koniunktury. Przeanalizujmy wskaźniki ostrożności, na które zwrócił uwagę Kiyosaki.

Wysoka inflacja: Klasa średnia zostanie zmieciona z powierzchni ziemi przez „wysoką inflację ropy”, jak napisał Kiyosaki w piątkowym tweecie. Twierdzi on, że każdy rynek się załamuje.

Częste uwagi dotyczące krachu: W niedzielę zatweetował w nawiązaniu do wydanej w październiku 2013 roku książki „Rich Dad’s Prophecy: Why the Biggest Stock Market Crash in History is Still Coming… and How You Can Prepare Yourself and Profit From It”!

Kiyosaki twierdzi, że amerykański rynek akcji jest w „największej bańce w historiiwymieniając rosnące ceny towarów takich jak ropa, nieruchomości i akcje. Wspomina również o możliwości załamania się koniunktury, hiperinflacji oraz o tym, że „wszystko, co bańkowe, zamienia się we wszystko, co popadnie”.

Więcej bólu dla małych graczy: Dalej wyjaśnił swoje obawy dotyczące obecnym trendem rynku niedźwiedzia, porównując go do roku 2008kiedy wszystko „poszło na sprzedaż” i dało ogromną szansę na stworzenie bogactwa. Znany autor oświadczył: „Ten wypadek jest tutaj, zgodnie z przepowiednią o wielkim wypadku, o którym wspomina w swojej książce. Wiele tysięcy ludzi ucierpi.

Trend Investment: Kiyosaki poradził swoim 2 milionom użytkowników Twittera, aby nie podążali za tymi, którzy zostali wyeliminowani.

Kiyosaki radzi swoim 2 milionom użytkowników Twittera, aby nie podążali za tymi, którzy już odeszli. Ważne jest, by podejmować przemyślane decyzje.

Groza depresji: Uznany naukowiec wielokrotnie ostrzegał przed spadkową tendencją rynku. Ostatnio przewidział, że akcje i obligacje spadną, powodując największy krach obligacji od 1788 roku. Ostrzegł również, że inflacja może wywołać Wielką Depresję, przewidując jednocześnie, że na horyzoncie pojawi się przewrót cywilny.

Wykorzystaj złoto, srebro i BTC

W zeszłym tygodniu stwierdził, że jego punkt widzenia na obligacje skarbowe zmienił się po wysłuchaniu opinii ekonomisty Harry’ego Denta. Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” radzi inwestorom, by kupowali złoto, srebro i Bitcoin, ponieważ dolar amerykański słabnie.

Dlatego na podstawie swojej osobistej oceny warunków rynkowych nalegał, aby kupujący postawili na srebro i powiedział, że jest to najlepsza możliwa inwestycja w tym czasie.

Kiyosaki czeka również na okazję, aby zdobyć Bitcoina po niższej cenie. W czerwcu powiedział, że wstrzyma się z kupnem kryptowalut do czasu, aż przetestują one 1100 dolarów. Powiedział, że trzyma pieniądze i poczeka z zakupem Bitcoina do lipca.

W tym tygodniu BTC spadł poniżej granicy 20 tys. dolarów. W chwili pisania tego tekstu cena BTC wynosi 19 629 dolarów, co oznacza spadek o ponad 9% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Całkowita wartość rynkowa kryptowalut szacowana jest na ponad 944 miliardy dolarów, według danych Coinmarketcap.

Czy ten artykuł był pomocny?
Źródło artykułu