MEW (MyEtherWallet), platforma umożliwiająca dostęp do ekosystemu Ethereum, ogłosiła uruchomienie nowego cross-chaina rozszerzenia przeglądarkiEnkrypt, który będzie obsługiwał transakcje w Ethereum i Polkadot.

Po raz pierwszy użytkownicy MEW uzyskają dostęp do Polkadot, protokołu sharded umożliwiającego bezproblemowe współdziałanie blockchainów w skali. Enkrypt wspiera cel MEW, jakim jest zapewnienie bezpiecznego, prywatnego i bezproblemowego dostępu do dApps, NFT, usług stakingowych i innych.

Rozszerzenie internetowe zostało zbudowane przy wsparciu Web3 Foundation, szwajcarskiej organizacji, która wydała ponad 400 grantów dla projektów opartych na sieciach Polkadot i Kusama.

„Interoperacyjność między blockchainami była najważniejsza dla użytkowników MEW i jest kluczowym krokiem w kierunku szerszej adopcji kryptowalut. Nasze rozszerzenie Enkrypt ma na celu poprawę ogólnego doświadczenia użytkownika związanego z interakcją w ekosystemie wielołańcuchowym, aby umożliwić użytkownikom dostęp do najlepszych części Ethereum i Polkadot.”
Kosala Hemachandra, dyrektor generalny i założyciel MEW

Deweloperzy wierzą, że oczekujące połączenie dla Ethereum ułatwi rozwój web3, sprawiając, że udział w operacjach blockchaina będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Rozszerzenie Enkrypt firmy MEW rozpoznaje potencjał połączenia, aby stworzyć więcej entuzjazmu dla interakcji z Ethereum w innych blockchainach, w tym Polkadot (DOT).

W momencie uruchomienia, rozszerzenie internetowe MEW’s Enkrypt pozwoli użytkownikom na:

  • Dokonywać transakcji aktywami w całym ekosystemie Ethereum (ETH) i Polkadot (DOT)
  • Dostępne w przeglądarkach Google Chrome, Firefox i Safari
  • Natywna integracja z platformami portfelowymi MEW zarówno w przeglądarce, jak i na urządzeniach mobilnych.

„Ta integracja zapewni społeczności Polkadot solidne rozwiązanie portfelowe, które jest łatwe w użyciu, a jednocześnie zapewni istniejącej bazie użytkowników MEW dostęp do tętniącego życiem międzyłańcuchowego ekosystemu Polkadot obejmującego platformy obliczeniowe ogólnego przeznaczenia i blockchainy specyficzne dla danego zastosowania.”
David Hawig, Doradca Techniczny Fundacji Web3

W momencie uruchomienia, Enkrypt by MEW będzie zapewniał dostęp cross-chain z ekosystemem Polkadot poprzez integracje z parachainami Acala oraz Moonbeamwraz z wszystkimi towarzyszącymi im sieciami kanarków. W najbliższych tygodniach zostanie dodanych więcej parachainów i łańcuchów kompatybilnych z EVM.


Źródło artykułu