Nodle, a zdecentralizowana sieć na Polkadot, która zapewnia bezpieczną, tanią łączność i płynność danych w celu połączenia miliardów urządzeń na całym świecie, ogłosiła dziś, że osiągnęła liczbę pół miliona posiadaczy tokenów (za Subscan), co przybliża projekt do realizacji misji, jaką jest umożliwienie ludziom zbudowania pierwszej zdecentralizowanej sieci zasilanej smartfonami.

Podejście mobile-first zmniejsza barierę wejścia dla użytkowników i pozwala każdemu szybko dołączyć do sieci jako antena lub „węzeł” bez dodatkowego sprzętu lub wcześniejszej wiedzy. Przenosząc web3 do świata fizycznego, Nodle wykorzystuje smartfony do odczytywania czujników i urządzeń istniejących materialnie.

Lokalizacja urządzenia jest wykorzystywana tylko do obliczania nagród opartych na wkładzie w zasięg sieci oraz do lokalizowania urządzeń Bluetooth na prośbę ich właścicieli. Węzły” (smartfony) są nagradzane za zapewnienie dostępności sieci i łączności. Budowanie ekosystemu, do którego każdy może się przyłączyć, wykorzystując zasoby, które już posiada (swoje smartfony), jest kluczem do zaangażowania Nodle w integrację i dostępność.

„Sieć Nodle doświadcza przewagi pierwszego gracza, jeśli chodzi o blockchain i urządzenia mobilne, ponieważ wiele firm web3 musi jeszcze opracować i uruchomić natywną aplikację. Z czasem będzie to tak, jakby firma wchodziła na rynek bez strony internetowej – dziś praktycznie nie do pomyślenia.”
– Zespół Nodle

Łańcuch Nodle

Nodle jest zasilany przez telefony komórkowe, które zarabiają NODL za zapewnienie dostępności sieci i łączności. Użytkownicy łączą i zabezpieczają zasoby fizyczne, śledzą zgubione lub wartościowe przedmioty, przechwytują dane z czujników, uwierzytelniają certyfikaty bezpieczeństwa i wiele innych. Dane te dostarczają informacji dla producentów elektroniki użytkowej, przedsiębiorstw, inteligentnych miast, branży finansowej i innych.

Więcej informacji na temat ekonomii Nodle znajdziesz na stronie Nodle’s tokenomics dokumentacja.


Źródło artykułu