Matter Labs, organizacja stojąca za protokołem skalowania Ethereum zkSync, ogłosiła dzisiaj, że uruchomiła DAO o wartości 200 milionów dolarów, aby pomóc przyspieszyć rozwój ekosystemu zkSync.

Inicjatywa jest możliwa dzięki partnerstwu z BitDAO, jeden z największych skarbców DAO na rynku DeFi. Propozycja. dla BitDAO, aby utworzyć i sfinansować zkDAO, autorstwa Matter Labs i Mirana Ventures, przeszedł 27 stycznia 2022 r.

200 milionów dolarów dla zkSync, aby wesprzeć rozwój Ethereum

W informacji prasowej udostępnionej CryptoSlate, Matter Labs powiedział, że zkDAO wykorzysta fundusz w wysokości 200 milionów dolarów na inwestycje w dobra publiczne i infrastrukturę, wydawanie grantów na badania i rozwój oraz wspieranie silnych praktyk i ram bezpieczeństwa.

DAO przeznaczy również część funduszy na wsparcie innych organizacji pracujących nad DeFi, NFT, grami blockchain, płatnościami, prywatnością, interoperacyjnością, wyroczniami, zarządzaniem danymi, analityką danych, przechowywaniem plików, cyfrową tożsamością i sieciami społecznymi.

Jonathan Allen, szef Mirana Ventures i współtwórca BitDAO, powiedział, że propozycja nie tylko przyniesie korzyści szerszemu wysiłkowi skalowania Ethereum, ale zapewni ogromną wartość ekosystemowi BitDAO.

Przyciąganie nowych uczestników do zaangażowania się w zarządzanie i tworzenie wartości w BitDAO umożliwi organizacji stanie się premierową warstwą koordynacyjną Web3, powiedział Allen.

„zkSync to projekt oparty na wartościach, zrodzony z misji zwiększenia wolności świata poprzez przyspieszenie masowej adopcji publicznych blockchainów” – powiedział Marco Cora, szef rozwoju biznesu w Matter Labs.

Cora dodał, że był zaskoczony, widząc przekonanie ze strony społeczności BitDAO w tym, co jego firma buduje. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, BitDAO ma. przeznaczył ponad 630 mln USD środków ze swojego skarbca na różne inicjatywy Web3, przy czym inwestycja zkSync jest największą z dotychczasowych.

Ponad 171,5 miliona głosów zostało oddanych za finansowaniem zkDAO, a wniosek przeszedł 27 stycznia.

„Ten endowment przejdzie długą drogę w przyspieszeniu nas wszystkich w kierunku bardziej sprawiedliwej, inkluzywnej i odpornej przyszłości”.

Matter Labs powiedział CryptoSlate, że szukają m.in. pozycja zkSync jako wiodącej siły skalującej zero-knowledge (Zk) w ekosystemie Ethereum. Poprzez zkDAO, rozwiązanie wdroży podejście kierowane przez użytkowników, oddolne i open-source do rozwiązanie problemu jednym z największych problemów stojących przed adopcją blockchain – skalowalnością.

Everdome

Newsletter CryptoSlate

Zawierający podsumowanie najważniejszych codziennych historii ze świata kryptowalut, DeFi, NFT i nie tylko.

Get an edge na rynku kryptowalut

Uzyskaj dostęp do większej ilości spostrzeżeń kryptowalutowych i kontekstu w każdym artykule jako płatny członek CryptoSlate Edge.

Analiza „on-chain

Migawki cenowe

Więcej kontekstu

Dołącz teraz za $19/miesiąc Odkryj wszystkie korzyści


Źródło artykułu