Monetary Authority of Singapore (MAS) składa obecnie kilka zapytań od firm kryptowalutowych w swoich granicach w ramach przygotowań do bardziej kompleksowej regulacji kryptowalut.

Według Bloomberga raport, proponowane regulacje mogą okazać się zbyt surowe, by firmy kryptowalutowe mogły swobodnie działać.

Rząd Singapuru często chwalił się, że jest bezpiecznym ośrodkiem dla handlu kryptowalutami dzięki sprawiedliwym regulacjom dotyczącym aktywów cyfrowych. Teraz ta narracja stopniowo się zmienia.

Różne wydarzenia, które przetoczyły się w wyniku przedłużającej się kryptowalutowej zimy, świadczące o bankructwie niektórych firm kryptowalutowych w Singapurze, a także o utracie inwestycji w aktywa kryptowalutowe, przyciągnęły teraz uwagę MAS.

Podczas gdy źródło cytowane w raporcie Bloomberga pozostaje anonimowe, potwierdzono, że kwestionariusze zostały wysłane do licencjonowanych firm kryptowalutowych w Singapurze, domagając się informacji o całkowitej ilości tokenów w ich rezerwach, jak są one połączone z innymi firmami pożyczkowymi, a także o tokenach stakowanych za pośrednictwem protokołów DeFi.

Obecna regulacja przyjęta przez MAS obejmuje jedynie kwestie związane z przestępstwami takimi jak pranie pieniędzy, oszustwa i terroryzm. Ta nowa sytuacja spowoduje jednak wprowadzenie nowych i zmodyfikowanych przepisów dotyczących kryptowaluty w Singapurze.

Rzecznik MAS zauważa, że zarówno licencjonowani, jak i ubiegający się o licencję sprzedawcy kryptowalut w kraju mają informować MAS o wszelkich wyzwaniach, jakich może doświadczać ich biznes, aby uratować sytuację, zanim stanie się ona nieodwracalna.

Hagen Rooke, prawnik z Singapuru, powiedział, że liczne niejasności, które nękają ekosystem kryptowalut w Singapurze, skłoniły MAS do ponownego rozważenia swoich regulacji dotyczących kryptowalut. Dodał, że „możliwe jest, że rozważane środki obejmują wymagania dla firm regulowanych przez MAS, aby uzyskać zabezpieczenie przy pożyczaniu kryptowalut”, aby znacznie zminimalizować ryzyko.

Chociaż handel kryptowalutami wiąże się z wieloma zagrożeniami, singapurski nadzór finansowy MAS często stosował różne środki, aby zapewnić użytkownikom kryptowalut bezpieczną przystań w swoich granicach.

W lipcu regulator ogłosił za pośrednictwem swojego starszego ministra Tharmana Shanmugaratnama, że będzie nakładać surowsze środki na handel kryptowalutami w swoich granicach.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu