Satoshi Nakamoto ma ponad 1 milion BTC, co czyni go największym posiadaczem Bitcoinów. Za nim plasują się założyciele Grayscale i Binance, którzy razem mają mniej więcej tyle samo BTC co Satoshi Nakamoto.

Patrząc na największych posiadaczy Bitcoinówjest kilka stron, które się wyróżniają. Oczywiście Satoshi Nakamoto, z łączną sumą 1 100 000 BTC, ma bardziej znaczące udziały niż posiadacze numer dwa i trzy Bitcoina, czyli Grayscale i Binance. Firmy te posiadają odpowiednio ponad 600 000 BTC i 400 000 BTC – liczby, o których większość inwestorów Bitcoin może tylko pomarzyć.

Za tą pierwszą trójką posiadaczy Bitcoinów znajdują się giełdy kryptowalutowe Bitfinex i OKX, obie posiadające ponad 200 000 BTC. Następnie, z MicroStrategy i Block.one, są jeszcze dwie strony, które posiadają więcej niż 100 000 BTC. Poniżej magicznej granicy 100 000 BTC znajduje się wiele anonimowych portfeli, ale także znane postaci, takie jak bracia Winklevoss.

Wszystkie te ogromne kwoty nie są przechowywane w jednym portfelu, ale używa się wielu portfeli. Na przykład Satoshi Nakamoto używa około 22 000 portfeli do przechowywania swoich BTC, podczas gdy Bitfinex i Binance używają zaledwie kilku portfeli. W sumie jest tylko pięć portfeli, w których przechowywane jest ponad 100 000 BTC, co stanowi ponad 4% całkowitej ilości Bitcoinów w tych portfelach.

Należy zauważyć, że ogromna ilość BTC pozwala wielorybom Bitcoina na stworzenie efektu ściany kupna lub sprzedaży. Efekt ściany kupna lub sprzedaży to znaczące zlecenie kupna lub sprzedaży, które powoduje gwałtowną zmianę ceny. W przypadku ściany sprzedaży istnieje duża szansa, że cena mocno spadnie, podczas gdy w przypadku ściany kupna może być odwrotnie.

Zakup licencja dla tego artykułu. Powered by SharpShark.
Źródło artykułu