Platforma handlu kryptowalutami KuCoin uruchomiła nowy zdecentralizowaną platformę portfelową w miarę jak zainteresowanie Web3 nabiera rozpędu.

KuCoin Wallet jest już dostępny dla użytkowników, a platforma oparta na przeglądarce toruje drogę dla aplikacji mobilnej, która wciąż jest w fazie rozwoju.

Platforma jest podłączona do ekosystemu KuCoin i posiada integrację cross-blockchain. Użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać, handlować i wysyłać różne kryptowaluty, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Tether (USDT), a także inne tokeny.

Portfel jest samowystarczalny, dając użytkownikom pełną kontrolę i odpowiedzialność nad ich kluczami prywatnymi.

W miarę jak ekosystem kryptowalut przyjmuje i wspiera funkcjonalność zdecentralizowanych finansów (DeFi) i niezbywalnych tokenów (NFT), mapa drogowa KuCoin Wallet będzie uwzględniać dodanie usług DeFi, NFT i GameFi.

Windvane, autorski rynek NFT firmy KuCoin, zapewnia tę funkcjonalność już na starcie, umożliwiając użytkownikom handel i przeglądanie NFT w KuCoin Wallet. Windvane odsłonięto 100 mln dolarów „Creators Fund” w kwietniu 2022 roku, aby wesprzeć i zachęcić wczesne projekty NFT do budowania na platformie.

KuCoin netted 150 mln dolarów w rundzie przed rozpoczęciem serii B w 2022 roku – przy wycenie firmy na 10 miliardów dolarów. Firma zamierza wykorzystać wpływy z ostatniej rundy finansowania na dalszy rozwój usług i oferty Web3, DeFi i NFT w ramach swojego ekosystemu. KuCoin Labs i KuCoin Ventures będą kierować tymi działaniami – które już zaowocowały wprowadzeniem KuCoin Wallet.

Powiązane: GameStop ujawnia betę portfela kryptowalutowego i nadchodzącej platformy NFT

Wiele znaczących giełd kryptowalutowych i dostawców usług uruchomiło w ostatnich miesiącach portfele bezobsługowe, wieloblokowe, aby dotrzymać kroku zainteresowaniu Web3 funkcjonalnością.

Wiodąca giełda kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Coinbase zintegrowana funkcjonalność Web3 z portfelem i przeglądarką dla wybranej grupy klientów aplikacji mobilnych w maju 2022 roku. Dużym zainteresowaniem cieszył się handel na rynkach NFT, podczas gdy wymiana tokenów i inne usługi DeFi zostały udostępnione przez giełdy takie jak Uniswap i Opensea.

Robinhood promował nadchodzącą stronę . portfel kryptowalutowy dla osób niebędących opiekunami w maju 2022 roku z dostępnością cross-blockchain, który będzie również wyposażony w funkcję przechowywania NFT i dostęp do rynków. Amerykański detaliczny sklep z grami GameStop poszedł w ślady uruchomił swój własny portfel blockchain, który również będzie posiadał funkcjonalność NFT.