Reklama

&nbsp

&nbsp

Lyra, startup zajmujący się kryptowalutami, którego celem jest udostępnienie ekskluzywnych wydatków w kryptowalutach milionom sprzedawców, ogłosił uruchomienie swojej nowej platformy. Platforma ma przynieść nowy rozwój w przestrzeni kryptowalutowej dzięki swojej innowacyjnej platformie.

Zgodnie z zapowiedzią, Lyra zacznie umożliwiać użytkownikom kryptowalut tworzenie i używanie wirtualnych kart Visa na żądanie przy użyciu najpopularniejszych kryptowalut. Pozwoli im to na używanie ich kryptowalut w dowolnym z milionów sprzedawców internetowych na świecie, w tym Netflix, Airbnb, DoorDash, Instacart, Walmart i wielu innych.

Użytkownicy mogą tworzyć wirtualne karty Visa na żądanie za pomocą intuicyjnego pulpitu Lyry i rozszerzenia do Chrome. Co ciekawe, karty te będą natychmiast aktywowane na platformie i dostępne do natychmiastowego wydania. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko płacić za jednorazowe zakupy lub subskrypcje swoimi kryptowalutami.

W ogłoszeniu ujawniono ponadto, że użytkownicy, którzy chcą stworzyć i używać wirtualnych kart Lyra, nie muszą przechodzić żadnego skomplikowanego procesu. Nie będą musieli ujawniać swoich danych osobowych ani kluczy prywatnych.

Użytkownicy będą musieli jedynie wybrać jedną ze znaczących kryptowalut obsługiwanych przez platformę, zasilić saldo i wygenerować swoją wirtualną kartę Visa. Lyra obsługuje szereg wiodących kryptowalut, w tym BTC, ETH, LTC i ADA. Platforma obsługuje również inne kryptowaluty, takie jak SOL, MATIC, BSC, USDC i USDT.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Ponadto Lyra zapewnia dodatkowe funkcje dla użytkowników wspieranych kryptowalut. W ogłoszeniu zauważono, że użytkownicy posiadający którąkolwiek z obsługiwanych kryptowalut mogą zakupić karty Lyra Visa Prepaid i ustawić swoje limity wydatków. Następnie mogą dodać do swoich przeglądarek rozszerzenie Lyra Chrome. Rozszerzenie to pozwala użytkownikom na łatwe utworzenie karty na stronie internetowej i automatyczne wypełnianie danych karty przy kasie w największych sklepach.

Rozwój ten odzwierciedla troskę Lyry o ułatwienie ludziom wykorzystywania posiadanych przez nich kryptowalut do codziennych transakcji i pomaga wypełnić lukę między tradycyjnymi finansami a rozwijającym się przemysłem kryptowalutowym.

Wypowiadając się na temat rozwoju, założyciel i dyrektor generalny Lyra, Griffin Wheeler, powiedział;

„Naszym celem w Lyra jest zmiana sposobu postrzegania kryptowalut przez ich posiadaczy i zapewnienie im możliwości łatwego wydawania kryptowalut online. Największą bolączką kryptowalut jest brak możliwości łatwego wydawania kryptowalut bez konieczności skakania przez przeszkody lub czekania kilka dni na ich sprzedaż. Ponieważ tylko nieliczni sprzedawcy akceptują kryptowaluty w sposób natywny, Lyra wykorzystuje istniejącą infrastrukturę płatności kartą, aby ułatwić płatności w milionach miejsc online.”


Źródło artykułu