Uppsala, dostawca usług bezpieczeństwa blockchain dla kryptowalut AML/CTF, zarządzania ryzykiem transakcji, zgodności z przepisami i śledzenia transakcji, ogłosił dziś, że podpisał umowę na dostawę rozwiązań AML dla aktywów cyfrowych dla KODA (Korea Digital Asset), południowokoreańskiej giełdy kryptowalut.

Dzięki umowie z Uppsala Security, KODA otrzyma pełny dostęp do narzędzi Threat Intelligence Database (TRDB), Crypto Analysis Transaction Visualization (CATV) oraz Crypto Analysis Risk Assessment (CARA) firmy Uppsala Security.

KODA to firma świadcząca usługi przechowywania aktywów cyfrowych, założona przez Kookmin Bank (KB), największy bank w Korei Południowej, w oparciu o technologię dostarczoną przez dewelopera blockchain Haechi Labs i we współpracy z Hashed. Firma świadczy kompleksowe usługi przechowywania aktywów cyfrowych, specjalizując się w korporacjach i instytucjach, a jej pierwszym klientem jest Wemade.

Stając się aktywnym użytkownikiem węzła danych Threat Intelligence (TRDB) firmy Uppsala Security, KODA może wzmocnić swoje funkcje monitorowania funduszy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CTF) poprzez sprawdzanie i przeglądanie z wyprzedzeniem, czy adresy portfeli zdeponowanych środków są portfelami z czarnej listy związanymi z Dark Web lub przestępstwami hakerskimi/finansowymi.

Ponadto narzędzie CARA firmy Uppsala Security, które wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) do wykrywania różnych wzorców transakcji on-chain na podstawie zachowania adresów portfeli znajdujących się na czarnej liście, pomaga w kojarzeniu poziomu ryzyka z adresami portfeli, które nie zostały jeszcze oznaczone w węźle danych Threat Intelligence firmy Uppsala Security (TRDB), dzięki czemu ryzyko interakcji z podejrzanymi portfelami może być ograniczone i skategoryzowane z wyprzedzeniem poprzez ich stopniowanie.

Uppsala Security wyjaśniła również, że jeśli transakcje wirtualnych aktywów związane z przestępstwami, takimi jak oszustwa, są odkryte w późniejszym czasieprzepływy transakcji portfelowych mogą być śledzone i monitorowane w czasie rzeczywistym za pomocą rozwiązania zabezpieczającego Virtual Asset Tracking Security Solution (CATV), aby jeszcze bardziej wzmocnić zgodność z przepisami i zapobiec praniu brudnych pieniędzy.

Według Uppsala Security, firma pracuje obecnie pełną parą nad rozwojem zupełnie nowego, wiodącego rozwiązania w zakresie wykrywania oszustw związanych z aktywami cyfrowymi (FDS), które może z wyprzedzeniem blokować transakcje wysokiego ryzyka poprzez wstępne sprawdzanie ryzyka dużej liczby adresów portfeli za pomocą jednego kliknięcia.

„System bezpieczeństwa AML i kontroli wewnętrznej KODA działa już na poziomie istniejących wymogów sektora finansowego i branży, ale oczekujemy, że będziemy w stanie obsługiwać aktywa cyfrowe powyżej rządowych standardów regulacyjnych, wprowadzając dodatkowo rozwiązania Uppsala Security w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i śledzenia transakcji. Rozważamy także wprowadzenie rozwiązania FDS specjalizowanego w aktywach cyfrowych, które Uppsala Security wkrótce wprowadzi.”
– Ko Young-joo, główny specjalista ds. bezpieczeństwa informacji (CISO) w KODA


Źródło artykułu