Kiln, platforma stakingowa klasy korporacyjnej, ogłosiła dzisiaj zakończenie rundy finansowania o wartości 5 milionów dolarów. W rundzie finansowania uczestniczyli Third Kind Managing Partner i partner w zarządzie Andreessen Horowitz, Shana Fisher, SV Angel, Blue Yard, Alven i Kima Ventures.

Zespół Kiln wykorzysta fundusze na zatrudnienie nowych talentów, udoskonalenie technologii i rozbudowę swojej usługi, która umożliwia firmom z branży fintech, kryptowalut i instytucjom finansowym oferowanie swoim klientom stakowania aktywów kryptowalutowych za pomocą jednego kliknięcia lub stawianie własnych aktywów kryptowalutowych bezpośrednio w Kiln.

Laszlo Szabo, CEO Kiln

„Wierzymy, że stakowanie jest najbardziej naturalnym źródłem dochodu w kryptowalutach, dlatego umożliwiamy firmom bezpośrednie stakowanie lub wprowadzanie funkcji stakowania do swoich produktów. Stakowanie jest podstawowym elementem tego nowego świata: umożliwiając właścicielom aktywów wykorzystanie ich udziałów do zabezpieczenia sieci i uzyskania w ten sposób zysku, stakowanie zachowuje decentralizację i zapewnia zyski. Jest to internetowa obligacja.”
– Kiln Co-Founder & CEO, Laszlo Szabo

Produkt Kiln, staking-as-a-service, może być oferowany bezpośrednio klientom instytucjonalnym lub jako przycisk stakingowy dla firm, które chcą zintegrować usługi stakingowe ze swoją działalnością. Oba rozwiązania posiadają integrację ze wszystkimi głównymi portfelami i powiernikami, zautomatyzowane zarządzanie nagrodami oraz kompleksowe rozwiązanie monitorujące, dostępne poprzez pulpit nawigacyjny lub API.

Obecnie Kiln obsługuje staking Ethereum, Solana, Tezos, NEAR, Terra i Cosmos, a w przygotowaniu jest wiele innych blockchainów.

Wśród kryptowalut Solana, Terra i Cardano należą do największych kryptowalut wykorzystujących proof of stake, przy czym Ethereum jest w trakcie przechodzenia na proof of stake. Pod względem kapitalizacji rynkowej Ether zajmuje drugie miejsce po Bitcoinie. Kapitalizacja rynkowa 35 największych aktywów proof of stake wynosi ponad 500 mld dolarów.

Proof-of-stake to alternatywny sposób walidacji bloków na blockchainach, w którym walidatorzy wnoszą określoną ilość tokenów jako zabezpieczenie, aby uzyskać prawo do walidacji bloków i odebrać nagrody. Ponieważ nie ma górników zużywających energię na rozwiązanie problemu kryptograficznego, jak to ma miejsce w przypadku proof of work, proof-of-stake jest wydajnym i przyjaznym dla klimatu sposobem na zachowanie decentralizacji.

Kiln, z siedzibą w Paryżu, koncentruje się na B2B w Europie. W skład zespołu założycielskiego Kiln wchodzą Laszlo Szabo, wcześniej współzałożyciel firmy Skill Hunter zajmującej się rekrutacją pracowników technicznych; Ernest Oppetit, były product manager w Improbable i Qubit; oraz Thomas de Phuoc, który wcześniej był Country Leadem na Francję w Circle.


Źródło artykułu