Po wczorajszym spadku ceny w kierunku i poniżej 20 000 dolarów, bitcoin zatrzymał się i walczy o utrzymanie się powyżej tej pożądanej linii.

Również altcoiny ucierpiały dość mocno na początku weekendu, ale większość z nich siedzi teraz spokojnie.

Bitcoin walczy o 20 tysięcy dolarów

Poprzedni tydzień był szczególnie szkodliwy dla głównej kryptowaluty, która w ciągu niespełna siedmiu dni spadła o ponad 4000 dolarów, osiągając miesięczne minimum na poziomie około 21 000 dolarów.

Większość minionego tygodnia spędziła w okolicach tego poziomu, poruszając się bokiem. Największa zmiana ceny nastąpiła w czwartek, kiedy waluta próbowała odzyskać 22 000 dolarów, ale została zatrzymana w miejscu.

Doprowadziło to do bardziej gwałtownych konsekwencji, zwłaszcza po tym, jak przewodniczący Fed Jerome Powell powtórzył stanowisko banku centralnego w sprawie walki z inflacją. W ciągu kilku godzin BTC spadł o ponad tysiąc.

Sytuacja pogorszyła się wczoraj rano, gdy bitcoin zanurkował po raz kolejny i zszedł poniżej 20 000 dolarów po raz pierwszy od połowy lipca. Od tego czasu nie zdołał odzyskać więcej niż kilkaset dolarów i obecnie znajduje się tuż nad tą linią, co oznacza, że jego kapitalizacja rynkowa utknęła poniżej 400 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Altcoiny trzymają się mocno

Alternatywne monety ucierpiały wczoraj równie mocno, jeśli nie bardziej, jak BTC, ale od tamtej pory zachowują spokój.

Ethereum spadło poniżej 1500 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin i nadal znajduje się w pobliżu tego poziomu. Warto zauważyć, że druga co do wielkości kryptowaluta jeszcze kilka dni temu znajdowała się powyżej poziomu 1700 dolarów, ale w tym czasie były kilka strzałów ostrzegawczych że coś podobnego może się wydarzyć w najbliższym czasie.

Moneta Binance mocno spadła wczoraj i po kolejnym niewielkim spadku znajduje się dziś na poziomie 280 dolarów.

Ripple, Solana, Dogecoin, Shiba Inu i Avalanche są również lekko na czerwono w skali dziennej, podczas gdy Cardano, Polkadot, MATIC i TRON są z nieznacznymi zyskami.

W związku z tym, że większość altów o niższej i średniej kapitalizacji siedzi w tej samej łodzi, ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się znacznie poniżej 1 biliona dolarów po wczorajszej stracie 80 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na swoje depozyty.

Disclaimer: Informacje znalezione na CryptoPotato są informacjami autorów cytowanych. Nie stanowią one opinii CryptoPotato na temat kupna, sprzedaży lub posiadania jakichkolwiek inwestycji. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych zaleca się przeprowadzenie własnych badań. Korzystaj z podanych informacji na własne ryzyko. Więcej informacji znajdziesz w sekcji Zrzeczenie się odpowiedzialności.

Wykresy kryptowalut przez TradingView.


Źródło artykułu