Jewel, platforma bankowości aktywów cyfrowych z siedzibą na Bermudach, ogłosiła dziś partnerstwo z Tokeny, platformą blockchain-asset compliance infrastructure dostawca.

Dzięki partnerstwu Jewel będzie prowadzić rozliczenia w czasie rzeczywistym dla instytucji zajmujących się aktywami cyfrowymi za pomocą własnego stablecoina USD emitowanego przez bank na Polygon, popularnej platformie do tworzenia blockchainów, oferującej skalowalną i trwałą infrastrukturę Web3.

Niedawno Jewel złożył wniosek o łączoną licencję na prowadzenie banku i aktywów cyfrowych na Bermudach i stara się oferować klientom instytucjonalnym szereg usług, w tym płatności, bankowość, przechowywanie i pożyczki.

W dłuższej perspektywie Jewel zamierza zaoferować rozwiązanie typu stablecoin-as-a-service innym instytucjom finansowym i instytucjom aktywów cyfrowych B2B, umożliwiając tym firmom tańsze, łatwiejsze i realizowane w czasie zbliżonym do rzeczywistego płatności za pomocą stablecoinów emitowanych i wymienialnych bezpośrednio na poziomie banku za pośrednictwem Jewel.

Stablecoin Jewel, Jewel USD (JUSD), wyeliminuje potrzebę uzgadniania i umożliwi natychmiastowe płatności i przelewy do członków swojej sieci rozliczeniowej „Jewel Settle”.

„Proponowana przez nas licencja bankowa pozwoli nam na obsługę globalnych firm z Bermudów w trakcie emisji stablecoinów wspieranych fiatem, najpierw USD, a następnie rosnącej liczby innych proponowanych globalnie stablecoinów w jednej walucie fiat. Dzięki naszej współpracy z Tokeny, jesteśmy w stanie zapewnić zgodną z przepisami emisję i zarządzanie stablecoinami w skalowalny i łatwy do zintegrowania sposób.”
– Chancellor Barnett, założyciel i prezes Jewel

Jewel wybrał firmę Tokeny, lidera w dziedzinie tokenizacji, jako swojego partnera technologicznego, który pomoże im w emisji, transferze i zarządzaniu stablecoinami opartymi na fiat w sieci Polygon Network.

Dzięki rozwiązaniom Tokeny opartym na API, Jewel może emitować tokeny z uprawnieniami ERC-3643, zapewniając niezbędną kontrolę i zgodność z przepisami, które są wymagane przez regulatorów.

„Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszemu partnerowi Jewel dopasowane rozwiązanie technologiczne, dzięki czemu może on skupić się na swojej podstawowej działalności, nie martwiąc się o technologię. Razem możemy przekształcić globalny system płatności i przyspieszyć rozwój ekosystemu cyfrowych aktywów.”
– Luc Falempin, CEO w Tokeny


Źródło artykułu