GMO Internet Group, japoński dostawca usług internetowych. ogłosił, że będzie współpracował z Klaytn Foundation w celu zbadania biznesu blockchain na Klaytn, a inicjatywie blockchain przez Kakao Group.

Ten najnowszy ruch jest kontynuacją ekspansji konglomeratu w segmentach biznesowych infrastruktury internetowej, usług finansowych, e-commerce, płatności i kryptowalut. GMO Internet Group prowadzi obecnie internetową platformę handlu walutami, bank internetowy, firmy zajmujące się bramkami płatniczymi, giełdy kryptowalutowe i jest emitentem stablecoins GYEN i ZUSD, które są powiązane z JPY i USD.

Klaytn Foundation jest podmiotem non-profit w Singapurze, który wspiera ekosystem blockchain Klaytn poprzez przyspieszenie zrównoważonego globalnego wzrostu Klaytn. Klaytn to platforma blockchain skoncentrowana na usługach , która ma na celu zapewnienie intuicyjnego środowiska programistycznego i przyjaznych doświadczeń użytkownika dla blockchain.

„Partnerstwo największej firmy internetowej w Japonii z jedną z największych firm technologicznych w Korei to partnerstwo, które obejmuje wspólne zobowiązanie do budowania nowych i otwartych gospodarek cyfrowych i oferowania cyfrowego korytarza do obu rynków poprzez blockchain Klaytn.
– David Shin, Head of Global Adoption w Fundacji Klaytn

Klaytn Foundation wspiera partnerów poprzez różne zasoby do testowania wykonalności biznesów blockchain. Jednym ze sposobów, w jaki to się odbywa, jest zarządzanie funduszem Klaytn Growth Fund o wartości 500 mln USD, który wspiera graczy ekosystemu poprzez różne wdrożenia kapitałowe.

„GMO Internet Group wykorzysta know-how w zakresie technologii blockchain, które zgromadziliśmy do tej pory i będzie dążyć do dalszego rozszerzenia możliwości technologii blockchain poprzez partnerstwo.”
– Ken Nakamura, Przewodniczący Komitetu ds. Biznesu Kryptowalutowego w GMO Internet Group


Źródło artykułu