Na blockchainie Ethereum (ETH) nastąpił wzrost zainteresowania inwestorów, ponieważ ludzie mają nadzieję na zyski z nadchodzącej fuzji ETH.

Niedawno Ether wzniósł się na dwumiesięczny szczyt po tym, jak jego twórcy pomyślnie zakończyli ostatnią próbę aktualizacji. Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie wspięła się na początku sierpnia do 1 927 dolarów, osiągając najwyższy poziom od początku czerwca.

Wieloryby z ETH przeniosły swoje udziały na adresy giełdowe, a ostatnio spadły udziały na adresy pozagiełdowe.

Zgodnie z raportem, który rejestruje aktywność w ciągu ostatnich trzech miesięcy, nastąpił 11% spadek aktywów Ethereum w adresach non-exchange. W tym samym czasie nastąpił ogromny 78% wzrost zasobów Ethereum w adresach on-exchange.

Według firmy analitycznej Santiment, podaż Ethereum w obrębie adresów topowych giełd wzrosła dzięki traderom zrzucającym swoje udziały na duże giełdy podczas spadku rynku w 2022 roku.

Santiment napisał w dniu 3 sierpnia:

„Ethereum odnotowało wzrost podaży utrzymywanej przez najlepsze adresy giełdowe, co ma sens w przypadku traderów zrzucających swoje udziały na duże giełdy podczas osunięcia w 2022 roku. Zwróć uwagę na spadek udziałów w topowych adresach giełdowych $ETH jako sygnał byka.”

Według szacunków z początku sierpnia, 10 najlepszych adresów giełdowych posiadało łącznie 7 milionów ETH, co było najwyższym wynikiem od maja 2021 roku. Santiment zauważył również, że spadek liczby posiadanych adresów wymiany ETH może być pozytywnym wskaźnikiem cenowym.

Co spowodowało wzrost ceny ETH?

W lipcu 2022 roku, po wielu opóźnieniach, wiadomość o tym, że fuzja w końcu nastąpi, pozytywnie wpłynęła na cenę Ether. Wzrosła ona do 6-miesięcznego maksimum wynoszącego około 2000 dolarów. Choć był to doskonały byczy ruch cenowy, to jednak był to ruch nieudany, gdyż uderzył w krytyczny w tym czasie opór.

Łączne dane od lipca do chwili obecnej pokazują spadek cen kilku altcoinów, w tym Ethereum. Obecnie nastroje na rynku również nie są najlepsze.

To sprawia, że cena mocno ucierpiała, mimo że fuzja jest teraz bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Nastąpiło również gwałtowne zmniejszenie stanu posiadania wielorybów Ethereum.

Aktualizacja Ethereum 2.0 jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży kryptowalut i bez wątpienia wszystkie oczy są na nią zwrócone. Wydarzenie to ma na celu zmianę mechanizmu konsensusu Ethereum Proof-of-Work (PoW), który wykorzystuje górnictwo, na mechanizm Proof-of-Stake (PoS), który drastycznie zmniejszy ślad węglowy platformy i przyspieszy procesy.

Wrześniowe połączenie będzie wiązało się z pomyślnym zakończeniem 2 z 3 etapów migracji do systemu PoS. Migracja do mechanizmu konsensusu PoS rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Proces rozpoczął się od fazy 1, w której wprowadzono łańcuch Beacon.

Faza 2 łączenia Ethereum miała zostać zakończona w 2021 roku. Jednak plan ten nie wypalił z powodu pewnych opóźnień w procesie. Doprowadziło to do przesunięcia harmonogramu na III kwartał 2022 roku.

Ostatnia faza transformacji jest oczywiście najbardziej znacząca ze wszystkich trzech faz, ponieważ podobno będzie aktywować pewne istotne funkcje, takie jak zmniejszenie zużycia energii przez blockchain i sharding.

Zgodnie z doniesieniami, proces łączenia jest już w 95% zaawansowany, biorąc pod uwagę datę zaplanowaną na to wydarzenie. Proces łączenia odbędzie się po pomyślnym zakończeniu sieci testowej Goerli.

Czy ten wpis był pomocny?
Źródło artykułu