Bitcoin, największa kryptowaluta, był notowany po niskiej cenie 29 800 dolarów. Pomimo tej korekty ceny Bitcoina (BTC) w maju, inwestorzy instytucjonalni nadal ufają kryptowalucie.

Fundusz ETF Bitcoin uruchomiony w lutym 2021 roku odnotował nadwyżkę środków w ciągu ostatnich pięciu dni, a udziały w funduszu wzrosły do 43 701,7 BTC, co stanowi najwyższy poziom na świecie. Glassnodeo czym poinformował we wtorek Jan Wustenfeld.

Niedawna analiza wykazała, że produkty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały w zeszłym tygodniu 87 mln dolarów skumulowanego napływu, podczas gdy na samego Bitcoina przypadło 69 mln dolarów. Wygląda na to, że kupujący wchodzą na Bitcoin ETF, by skorzystać z niższych cen i dopasować się do szerszej krótkoterminowej tendencji do ponownego inwestowania na rynku kryptowalut przez nabywców instytucjonalnych. Co więcej, Kanadyjczycy zostali zauważeni przy zakupie 2 006 BTC w czwartek i 2 780 BTC we wtorek.

Natychmiast po poprzednich krótkoterminowych prognozach inwestycyjnych, rynek kryptowalut spowodował odpływ cyfrowych aktywów spowodowany załamaniem rynku w zeszłym miesiącu. Na rynku pojawiło się podobno 141 milionów dolarów w łącznej kwocie odpływy z funduszy instytucjonalnych tylko w ostatnim tygodniu maja, co było najwyższym odpływem odnotowanym od lipca 2021 roku.

Ponadto Coinshare raport wciąż pokazuje, że metryka całkowitych aktywów pod zarządzaniem (AUM) pozostaje obecnie na najniższym poziomie od połowy 2021 roku. biorąc pod uwagę, że część inwestorów wciąż czeka na ponowne napływy do portfeli funduszy aktywów cyfrowych.

Analitycy rynkowi nadal wydają się niedźwiedzio nastawieni do krótkoterminowego handlu, przewidując spadek ceny do najniższego poziomu 14 000 i nazywając ostatni wzrost pułapką na byki. Mimo że część pozycji na BTC jest pod wodą, dane pokazują, że długoterminowi posiadacze nadal gromadzą Bitcoina w jego obecnym przedziale cenowym. Spadek na rynku kryptowalut i załamanie na UST/LUNA może zniechęcić niektórych detalicznych nowicjuszy, ale młodsi inwestorzy wciąż pozostają zauroczeni technologią kryptowalutową.

Czy ta publikacja była pomocna?
Źródło artykułu