GameFi, fuzja gier i zdecentralizowanych finansów (DeFi) przyciąga grupę inwestorów, którzy mają tendencję do wybierania projektów w oparciu o ich przypadek użycia, a nie potencjał generowania pieniędzy.

Ekosystem GameFi przyciąga inwestorów z grupy GenZ oraz entuzjastów gier. W rezultacie stanowi on punkt wejścia dla wielu początkujących inwestorów. Badanie ChainPlay wzięło udział przez 2428 inwestorów GameFi wykazało, że 75% respondentów dołączyło do przestrzeni kryptowalutowej wyłącznie z powodu GameFi.

3 na 4 respondentów dołączyło do kryptowalut z powodu GameFi. Źródło: ChainPlay

Podczas gdy mniej więcej połowa inwestorów dołączyła do GameFi początkowo z myślą o zyskach, 89% inwestorów GameFi poddało się kryptowalutowej zimie 2022 roku – przy czym 62% z nich straciło ponad 50% swoich zysków.

Zyski GameFi maleją. Źródło: ChainPlay

Inwestorzy uważają jednak, że głównym powodem ich strat był słaby projekt ekonomii w grze. Zgodnie z tym odczuciem, badanie wykazało, że w 2022 roku inwestorzy na całym świecie spędzali średnio 2,5 godziny dziennie uczestnicząc w GameFi, co stanowi spadek o 43% do 4,4 godziny w stosunku do roku ubiegłego.

Strach przed rugami i schematami Ponzi w połączeniu z nienajlepszą grafiką to jedne z największych czynników powstrzymujących inwestycje w nowe projekty GameFi. W związku z tym 44% inwestorów uważa, że zaangażowanie tradycyjnych firm z branży gier może być kluczem do rozwoju GameFi.

Ponadto, jeśli chodzi o przyszłe projekty GameFi, 81% inwestorów GameFi odchodzi od tradycyjnego sposobu myślenia i przedkłada czynnik zabawy nad zysk, szukając pozytywnych doświadczeń w grze.

Powiązane: GameFi i kryptowaluty „naturalnym dopasowaniem” dla wydawców gier: KBW 2022

Blockchain gaming i Metaverse były najmniej dotkniętymi ekosystemami przez debilizm Terra, potwierdził raport DappRadar.

Ponadto zaobserwowano trwałe inwestycje instytucjonalne zarówno w blockchain gaming, jak i Metaverse, co podkreśla, że wiele czołowych firm widzi potencjał silnego wzrostu gospodarczego w obu sektorach w przyszłości.