Eksperci od technologii antykryptowalutowych wezwali ustawodawców Stanów Zjednoczonych do oparcia się wpływom lobbingu prokryptowalutowego.

Bruce Schneier, wykładowca na Harvardzie, podobno . powiedział, że twierdzenia zwolenników blockchaina są „nieprawdziwe”. Dodał, że technologia ta nie jest bezpieczna i nie jest tak naprawdę zdecentralizowana. Według Schneiera system, w którym możesz „stracić oszczędności swojego życia”, gdy zapomnisz hasła, „nie jest systemem bezpiecznym.”

Wraz z innymi informatykami i naukowcami Schneier podpisał list krytykujący kryptowaluty i blockchain i wysłał go do amerykańskich ustawodawców w Waszyngtonie. Twórca oprogramowania Stephen Diehl popiera tę ideę i również podpisał się pod listem. Diehl zauważył, że list jest próbą kontrlobbingu, ponieważ zwolennicy kryptowalut tylko „mówią politykom to, co chcą”.

W liście sygnatariusze twierdzą, że kryptowaluty są „ryzykownymi, wadliwymi i niesprawdzonymi cyfrowymi instrumentami finansowymi”. Naukowcy starali się odwieść organy regulacyjne od wspierania wysiłków lobbystów prokryptowalutowych w celu stworzenia „regulacyjnej bezpiecznej przystani” dla kryptowalut.

Wysiłki mające na celu zwalczanie lobbingu kryptowalutowego pojawiły się w obliczu wzrostu liczby lobbystów reprezentujących kryptowaluty w latach 2018-2021, według danych Public Citizen. Oprócz lobbystów, budżet przeznaczony na lobbing kryptowalutowy również wzrósł w tych latach z 2,2 mln dolarów do 9 mln dolarów.

Powiązane: Bitcoin spada o 1,5% na otwarciu rynku w USA po ostrzeżeniu, że górnicy mogą „skapitulować” w ciągu kilku miesięcy

Zaledwie wczoraj amerykańska Rezerwa Federalna opublikowała analizę, zgodnie z którą analizuje potencjalne efekty cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) na realizację polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. W badaniu wyróżniono scenariusze, które mogłyby się wydarzyć w przypadku wprowadzenia CBDC.

W międzyczasie analitycy wyrazili różne opinie na temat zacieśnienia ilościowego przez Rezerwę Federalną USA które ma się rozpocząć w środę. Pav Hundal, członek zarządu giełdy Swyftx, powiedział Cointelegraph, że może to mieć negatywny wpływ na rynki kryptowalut. Z drugiej strony Nigel Green, dyrektor generalny deVere Group, uważa, że wpływ ten może być minimalny.