Reklama

&nbsp

&nbsp

Współzałożyciel i CEO CoinDCX, Sumit Gupta, po raz kolejny zażądał zmniejszenia 1% podatku u źródła (TDS) od transakcji kryptowalutowych, wprowadzonego w budżecie Unii na lata 2022-23. W piątek napisał na Twitterze: „1% TDS jest szkodliwy dla rozwoju przemysłu kryptowalutowego. Zablokuje on kapitał traderów i wyssie płynność z rynku. Jeśli nie będzie płynności, ucierpią na tym inwestorzy detaliczni.”

Podejmując tę sprawę około dwa tygodnie temu, Gupta zażądał, by TDS został obniżony do 0,01% lub 0,05%.

„Postaramy się to uprościć po naszej stronie, ale nadal prowadzimy otwarty dialog z rządem, prosząc o obniżenie TDS do 0,01 lub 0,05%. Podatek dochodowy w wysokości 30% jest również wyższy i prosimy o jego obniżenie”. powiedział..

We wtorek współzałożyciel i CEO UnoCoin, Sathvik Vishwanath, poruszył tę samą kwestię. Powiedział on, że wysoka stawka TDS zniechęci traderów kryptowalut do handlu i wpłynie negatywnie na wolumen. W jednym z tweetów powiedział: „Spotykam obecnie traderów, którzy opuszczają Indie tylko dlatego, że nie mogą tolerować TDS. Rząd nie osiągnie w ten sposób przychodów. Nawet dla rządu powinna to być gra o wolumen”.

CoinDCX niedawno zakończył rundę finansowania o wartości 135 milionów dolarów i jest najwyżej wycenianą indyjską firmą kryptowalutową (2,15 miliarda dolarów), podczas gdy UnoCoin jest jedną z najstarszych indyjskich giełd kryptowalutowych, która działa od 2013 roku.

Reklama

&nbsp

&nbsp

W tej chwili indyjski sektor kryptowalutowy stoi w obliczu jednego z najbardziej rygorystycznych środowisk podatkowych i regulacyjnych na całym świecie. Nowa polityka podatkowa dla sektora kryptowalut, która weszła w życie 1 kwietnia 2022 roku, nakłada 30% podatek dochodowy na zyski. Nie pozwala on na kompensowanie strat zyskami, co sprawia, że transakcje kryptowalutowe są podwójnie obciążające.

1% TDS zatwierdzony przez rząd wejdzie w życie od 1 lipca 2022 roku. Poza tym, giełdy kryptowalut już teraz płacą 18% GST, który, jak donoszą media, jest zwiększany do 28%, najwyższej stawki GST, zarezerwowanej dla działalności nieistotnych i spekulacyjnych, takich jak hazard i zakłady.

W Indiach toczyła się intensywna debata na temat polityki podatkowej w odniesieniu do kryptowalut. Niektórzy członkowie opozycji ostrzegali rząd, że wysoka stawka podatkowa doprowadzi do odpływu innowacji, podczas gdy członkowie partii rządzącej domagali się dalszego podniesienia podatków, co wskazywało na ostry podział i polaryzację opinii w tej sprawie.

W wyniku wysokiego opodatkowania i innych kwestii regulacyjnych, wolumen obrotu na indyjskich giełdach kryptowalutowych gwałtownie zmalał.


Źródło artykułu