Według raportu platformy społecznościowej NFT Club, Indie mają trzecią co do wielkości liczbę przedsiębiorstw NFT na świecie.

NFT Club reklamuje się jako platforma społecznościowa, która dostarcza narzędzi nowym osobom zainteresowanym dowiedzeniem się więcej o tym sektorze.

Według badań platformy społecznościowej zatytułowanych „A World of NFT Adoption”, w Indiach działa 11 przedsiębiorstw NFT, na drugim miejscu po Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Według Inc42, indyjskie rynki NFT stanowią 5,02% globalnych firm NFT.

„Indie są znane ze swojego silnego sektora IT i komunikacji, więc nie powinno dziwić, że kraj tej wielkości jest jednym z głównych miejsc docelowych dla firm NFT” – czytamy w badaniu.

Zgodnie z raportami, Stany Zjednoczone prowadzą na liście z 91 firmami NFT, a Singapur zajmuje drugie miejsce z 24 firmami NFT.

Jak podaje Inc42, w analizie wykorzystano dane z wyszukiwań Google i Blockdata, aby określić popularność tych new-age’owych tokenów w 50 krajach na całym świecie.

Indie miały 3,5 miliona wyszukiwań NFT w Google

Według badania, Indie miały piątą co do wielkości liczbę wyszukiwań w Google dla słów kluczowych związanych z NFT. W ciągu 12-miesięcznego okresu badania Indie wygenerowały ponad 3,5 miliona wyszukiwań.

Jeśli chodzi o liczbę wyszukiwań NFT na 1000 osób, Indie znalazły się na samym dole tabeli. Na 1000 osób w Indiach było tylko około 254 wyszukiwań NFT.

Indie mają trzecią co do wielkości liczbę firm NFT, a także piątą co do wielkości liczbę wyszukiwań w Google związanych z NFT. indie piąte co do wielkości wyszukiwań nft w google 6294a016f1bfd | BuyUcoin

Na pierwszym miejscu znalazł się Tajwan z 9 629 wyszukiwaniami w Google na 1000 osób, za nim Australia (8 198 wyszukiwań) i Kanada (8 127 wyszukiwań w Google na 1000 osób).

Raport zawierał także zestawienie firm NFT, które zostały objęte badaniem. W pierwszej dziesiątce najbardziej wartościowych firm NFT nie ma żadnej z firm indyjskich. Forte Labs (910 milionów dolarów), OpenSea (425 milionów dolarów) i FanCraze (117,4 miliona dolarów) znalazły się wśród najlepiej zarabiających firm na liście. Według Inc42 na liście znalazły się także firmy Sorare (737 mln dolarów) z Francji i Dapper Labs (672 mln dolarów) z Kanady.

Źródła: Indiatimes

Przeczytaj więcej artykułów tutaj…


Źródło artykułu