Grayscale Investments, spółka zależna Digital Currency Group (DCG), kontaktowała się z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie określenia statusu trzech założonych przez siebie funduszy powierniczych.

Jak wynika z przeglądu dokumentów, najpierw zauważono przez Coindesk, kontakt między regulatorem a firmą dotyczy jej Horizen (ZEN), ZCash (ZEC) i Stellar Lumens (XLM) Trusts, odpowiednio.

Rzekoma korespondencja między obiema stronami miała miejsce zarówno w czerwcu, jak i w sierpniu. W jednej z nich firma Grayscale przyznała, że analizowane tokeny „mogą być obecnie papierami wartościowymi” lub mogą zostać uznane za takie przez odpowiedni organ w perspektywie krótko- lub długoterminowej.

„Sponsor został skontaktowany z pracownikami SEC’s Divisions of Corporation Finance and Enforcement w sprawie analizy prawa papierów wartościowych sponsora w odniesieniu do ZEC”, powiedziała firma Grayscale w swoich czerwcowych i sierpniowych dokumentach dotyczących jej funduszu powierniczego ZEC. „Sponsor jest w trakcie udzielania odpowiedzi pracownikom SEC”. To dokładne stanowisko lub język jest również odzwierciedlone w dokumentach firmy dotyczących funduszy powierniczych XLM i ZEN, przy czym nazwy aktywów zostały zmienione tak, by pasowały do każdego z funduszy.

Komunikacja między SEC a Grayscale jest kolejnym znanym przypadkiem interakcji lub zapytania z platformami walut cyfrowych, ponieważ regulator stara się pogłębić swój nadzór regulacyjny nad szerszą branżą.

SEC niedawno nazwała dziewięć tokenów, które handlują na platformie wymiany Coinbase Global Inc, papierami wartościowymi. To zmieniło narrację o firmie handlującej kryptowalutami i podtrzymało twierdzenie, że zawsze przestrzegała ona niezbędnych zasad notowania aktywów, które są zgodne z odpowiednimi przepisami.

Znalezienie się na celowniku SEC może nie być dobre dla przedsięwzięcia biznesowego, ponieważ wszelkie naciski regulacyjne, które mogą nastąpić, mogą być bardzo kosztowne. Chociaż nie modlę się o sytuację związaną z RippleGrayscale powiedział w swoim czerwcowym raporcie, że regulator nie ujawnił statusu papierów wartościowych dla tokenów. Ten stan mógł wpłynąć na jej decyzję w ostatecznym rozrachunku.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu