W sobotę, 27 sierpnia 2022 roku, globalna kapitalizacja rynkowa wszystkich istniejących aktywów kryptowalutowych spadła poniżej poziomu 1 biliona dolarów, a wiodąca kryptowaluta – bitcoin – po raz pierwszy od połowy lipca zeszła poniżej poziomu 20 tysięcy dolarów.

Krypto-gospodarka upada – ponad 240 miliardów dolarów w ciągu 13 dni

Rynki walut cyfrowych w ten weekend odczuwają ból, ponieważ kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut wynosi dziś nieco poniżej 1 biliona dolarów, co oznacza spadek o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin. Stało się to po tym, jak 24 godziny wcześniej gospodarka kryptowalutowa straciła ponad 6%. Duży spadek na rynku kryptowalut nastąpił niemal natychmiast po tym, jak przewodniczący Fed Jerome Powell wygłosił przemówienie na dorocznym sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole w piątek.

Gospodarka kryptowalutowa spada poniżej 1 biliona dolarów, a Bitcoin i Ethereum nurkują poniżej poprzednich stref wsparcia
Dane Coinmarketcap.com pokazują, że 20 756 istniejących kryptowalut jest obecnie wartych mniej niż 1 bilion dolarów amerykańskich.

W momencie pisania tego tekstu, bitcoin (BTC) spada o 3,5% dzisiaj i o 4,5% w ciągu ostatnich siedmiu dni, a wiodące aktywa kryptowalutowe są notowane po 19 968 dolarów za sztukę. BTC spadł dziś do dziennego minimum, stukając o godzinie 11:39 (EST) do poziomu 19,766 dolarów za sztukę. Ethereum (ETH), druga największa kryptowaluta pod względem wyceny rynkowej, spadła w sobotę o 5,1%, a w tym tygodniu straciła 8,8%.

Gospodarka kryptowalutowa spada poniżej 1 biliona dolarów, a Bitcoin i Ethereum nurkują poniżej poprzednich stref wsparcia
BTC/USDT wykres 27 sierpnia 2022 roku.

W ciągu 24 godzin globalny obrót dwudziestoma tysiącami istniejących kryptowalut wynosi 67,44 mld dolarów, ale tether (USDT) posiada 34,07 mld dolarów. Moneta usd Centrum (USDC) również zanotowała 7,75 mld dolarów z łącznej kwoty 67,44 mld dolarów. Wolumen pomiędzy USDT i USDC stanowią 62,01% dzisiejszego globalnego wolumenu handlu.

Gospodarka kryptowalutowa spada poniżej 1 biliona dolarów, a Bitcoin i Ethereum nurkują poniżej poprzednich stref wsparcia
ETH/USDT wykres 27 sierpnia 2022 roku.

Podczas gdy ETH stracił w sobotę 5,1%, solana (SOL) straciła 5%, a dogecoin (DOGE) 3%. Największymi przegranymi są dziś lido dao (LDO), który spadł o 11%, radix (RDX), który stracił 6,8% oraz ethereum classic (ETC) stracił 6,9%. Tokeny Internet Computer (ICP), Chiliz (CHZ), Defichain (DFI) i Polygon (MATIC) zyskały od 2,3% do 5,2%.

Gospodarka kryptowalutowa jest o wiele niższa pod względem wartości USD niż 14 sierpnia, kiedy kapitalizacja rynkowa wszystkich istniejących monet wynosiła 1,24 biliona dolarów. Tego dnia bitcoin (BTC) przeskoczył strefę 25 tysięcy dolarów, a ethereum (ETH) zdołał wzrosnąć powyżej 2 tysięcy dolarów za jednostkę. Od tego dnia wymazano miliardy, w ciągu niespełna dwóch tygodni zniknęło ponad 240 miliardów dolarów.

Podczas gdy wczorajszy spadek był zrzucany na Fed, dzisiejszy jest otoczony przez spekulacje i plotki w mediach społecznościowych że skrytka bitcoinów z Mt Gox zawierająca 140 000 BTC zostanie wkrótce uwolniony. Niektórzy uważają, że Mt Gox uwolni BTC naprawdę wkrótce, podczas gdy inni nazywają te plotki „fake news.” Niezależnie od prawdziwości informacji o monetach z Mt Gox, na Twitterze pojawiły się setki tweetów omawiających ten temat.

Tagi w tej historii

Bitcoin, Rynki Bitcoin, BTC, Kryptonim, gospodarka kryptowalutowa, Rynki kryptowalut, Kryptowaluty, Dogecoin (DOGE), ETH, Ethereum, Fed, jerome powell, Kapitalizacja rynkowa, Wycena rynkowa, Rynki, Solana (SOL), Poniżej 1 biliona dolarów, Poniżej $20K

Co sądzisz o masakrze kryptowalutowej, w wyniku której globalna kapitalizacja rynkowa wszystkich istniejących kryptowalut spadła poniżej $1T? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem działu wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalutowej od 2011 roku. Jego pasją jest Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 roku Redman napisał ponad 5700 artykułów dla Bitcoin.com News na temat powstających obecnie protokołów destrukcyjnych.
Kredyty wizerunkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu