W związku z tym, że połączenie Ethereum jest tuż za rogiem, giełda kryptowalut OKX wydała aktualizację usług, która obejmuje zawieszenie wpłat i wypłat ETH podczas tego wyczekiwanego wydarzenia.

Za ogłoszenie:

„OKX zawiesi wpłaty i wypłaty ETH i innych tokenów opartych na Ethereum (ERC-20) podczas dwóch wydarzeń związanych z aktualizacją.”

OKX przyznał, że środki ostrożności mają na celu zminimalizowanie ryzyka handlowego wywołanego zmiennością cen podczas fuzji. Dlatego też aktualizacja ma na celu przygotowanie użytkowników do tego wydarzenia.

Giełda kryptowalut wskazała:

„Zgodnie z zapowiedziami Ethereum Foundation, połączenie nastąpi, gdy Ethereum Mainnet osiągnie poziom wysokość bloku 15,540,293″.

Raport dodał:

„Nastąpi to gdzieś pomiędzy 10-20 września 2022 roku, być może około 15 września 2022 roku (UTC). Połączenie nastąpi w dwóch etapach – Bellatrix i Paris”.

Bellatrix to aktualizacja warstwy konsensusu, która spowoduje uświadomienie merge na Beacon Chain lub Ethereum 2.0 i ma nastąpić około 6 września.

Z drugiej strony, Paryż jest warstwą wykonawczą, która spowoduje przejście z mechanizmu proof-of-work (PoW) na mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS). Planowane jest ono na 15 września.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, miał udostępnił podobne odczucia, że połączenie nastąpi około 15 września.

Dlatego też spekuluje się, że połączenie to będzie największą aktualizacją oprogramowania w ekosystemie Ethereum, ponieważ sprawi, że druga co do wielkości kryptowaluta stanie się deflacyjna.

Dostawca usług kryptowalutowych LuckyHash zauważył wcześniej, że połączenie spowoduje roczną deflację na poziomie 1%, Blockchain.News donosi. Analityk rynkowy Lark Davis był podobnego zdania, że ramy PoS spowodują wzrost podaży w sieci Ethereum o -2,8%.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu