Bitso, a wiodąca platforma kryptowalutowa działająca w Ameryce Łacińskiejoraz Meksykańska Federacja Piłkarska (FMF) ogłosiły dziś wspólne wprowadzenie na rynek pierwszej kolekcjonerskiej koszulki reprezentacji Meksyku, która została zakupiona w kryptowalutach.

Dziś rano, za pośrednictwem swoich platform społecznościowych, FMF i Bitso ogłosiły możliwość zdobycia nowych oficjalnych koszulek kibica Reprezentacji Narodowej przed udziałem drużyny w Mistrzostwach Świata w 2022 roku. W ciągu zaledwie 20 minut cała kolekcja została wyprzedana.

Koszulki NFT mają ekskluzywny projekt dla metaverse – każda jest unikalna na blockchainie i może być odsprzedana przez jej właściciela w kolejnych transakcjach.

Kolekcja składała się ze 100 oficjalnych fizycznych koszulek, z których każda miała odpowiadającą jej wersję NFT, którą awatary fanów mogły nosić w ramach metawersji Decentraland. Każdy zestaw koszulki fizycznej i NFT został sprzedany za równowartość 1800 MXN w eterach.

„Naszą misją jest uczynienie kryptowaluty użyteczną w codziennym życiu Meksykanów; jesteśmy zaangażowani w rozpowszechnianie technologii poprzez innowacyjne możliwości, które pomagają ludziom w całym kraju zapoznać się z tym nowym światem. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zaoferowania niesamowitej, historycznej okazji dla fanów naszej Reprezentacji Narodowej, aby poprzez swoje konto Bitso mogli nosić barwy Reprezentacji Narodowej na boisku i poza nim w metawersji.”
– Bárbara González Briseño, Dyrektor Generalny Bitso México

NFT z Jersey

Wirtualna koszulka, stworzona przez Bitso, ma oficjalne barwy Meksyku i nową tarczę drużyny narodowej – cechy, które sprawią, że będzie się wyróżniać, gdy użytkownicy będą ją nosić w wirtualnym świecie Decentraland.


Źródło artykułu