Binance Labs, inwestycyjne ramię kryptowalutowego giganta Binance, uruchomiło fundusz o wartości 500 milionów dolarów we współpracy z globalnymi inwestorami, w tym DST Global Partners i Breyer Capital, aby napędzać innowacje w całej kryptowalucie, Web3 i krajobraz blockchain.

Binance Labs planuje przeznaczyć najnowszy fundusz o wartości 500 milionów dolarów na projekty znajdujące się na różnych etapach – inkubacji, wczesnej fazy rozwoju i późnej fazy rozwoju.

Dzieli się swoim spojrzeniem na przyspieszenie adopcji ekosystemu kryptowalut, Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny Binance, ujawnił, jak ważne jest połączenie między wartościami, ludźmi i gospodarką:

„Celem nowo zamkniętego funduszu inwestycyjnego jest odkrywanie i wspieranie projektów oraz założycieli z potencjałem do budowania i przewodzenia Web3 w zakresie DeFi, NFT, gier, metaverse, społeczności i innych.”

Binance Labs zostało założone w 2018 roku i od tego czasu zainwestowało i inkubowało ponad 100 projektów na całym świecie. Niektóre z wyróżniających się firm w jego portfolio to 1inch, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Polygon i The Sandbox.

Ciekawostka: Binance Labs zainwestowało również 3 miliony dolarów w Terra’s layer-0 blockchain jeszcze w 2018 roku.

Powiązane: Binance dostaje zgodę na działalność we Włoszech, otworzy biuro w Mediolanie

W rozmowie z Cointelegraph, dyrektor wykonawczy ds. inwestycji i fuzji i przejęć w Binance Labs, Ken Li, powiedział, że w Sezonie 4 Programu Inkubacji bierze udział 14 projektów, które otrzymają pierwsze środki z nowego funduszu.

Kwalifikujące się startupy to Grindery, NuLink Network, FilSwan i Starton z sektora infrastruktury; CODA i OpenLeverage z sektora DeFi; CoralApp, AlterVerse Inc, ChapterX i Gamic Guild z sektora gier i metaverse; Qwestive i Reveel z sektora SocialFi; Playbux (MyCashBack) i Ambrosia Finance z sektora kryptowalut fintech.

Kilku byłych dyrektorów Binance prowadziło rundy finansowania w pomoc dla funduszu inwestycyjnego multi-strategy blockchain Old Fashion Research (OFR) zainwestować w ponad 50 projektów blockchain w ciągu zaledwie jednego roku.

Jak podał niedawno Cointelegraph, fundusz został założony przez Ling Zhang, byłego wiceprezesa ds. fuzji i przejęć oraz inwestycji w Binance oraz Wayne’a Fu, byłego szefa działu rozwoju korporacyjnego Binace.