Najwyższa klasa wyścigów samochodowych – Formuła 1 – złożyła dwa znaki towarowe związane z niezbywalnymi tokenami (NFT) i kryptowalutami na potrzeby wydarzenia Grand Prix Las Vegas, zaplanowanego na listopad 2023 roku.

Nie jest to pierwsza interakcja Formuły 1 z sektorem aktywów cyfrowych. Jedna z wiodących giełd – CryptoCom – pełniła rolę jej Globalnego Partnera, podczas gdy inne platformy, w tym FTX, podpisały umowy z niektórymi z najlepszych zespołów.

  • Zgodnie z dokumentacją ujawnioną przez Mike’a Kondoudisa, Formuła 1 zamierza oferować wirtualne towary, w tym wirtualną odzież, sprzęt sportowy, słuchawki, pamiątki, biżuterię, sztukę cyfrową i inne.
  • Oferowanie handlu walutami, usługi wymiany kryptowalut oraz offset węglowy są również w programie.
  • Inicjatywa ma zostać uruchomiona przed Grand Prix Las Vegas w listopadzie przyszłego roku.
  • Konkurs będzie jednym z niewielu wydarzeń, które odbędą się w nocy. Samochody przejadą przez samo centrum znanego miasta wypoczynkowego, a brak ostrych zakrętów pozwoli kierowcom osiągnąć maksymalną prędkość ponad 212 mph (340 km/h).
  • Formuła 1 nawiązała już relacje ze światem kryptowalut. W czerwcu ubiegłego roku, popularna giełda aktywów cyfrowych – CryptoCom -. stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Inauguracyjnym nowej serii Sprintów Formuły 1 na rok 2021.
  • Na początku tego roku obie strony podpisały kolejną umowę, na mocy której miejsce handlu stało się Oficjalnym Partnerem Tytularnym Grand Prix Miami.
  • FTX i Bybit również nawiązały współpracę z Formułą 1. Były współpracował z zespołem Mercedesa, aby umieścić jego logo na swoich samochodach, podczas gdy ten ostatni zrobił to samo z zespołem wyścigowym Red Bulla.
OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7,000$ na swoje depozyty.
Źródło artykułu