Wciąż pojawiają się kolejne innowacje, aby zafascynować i zaintrygować inwestorów cyfrowych wraz ze wzrostem adopcji kryptowalut. Zgodnie z tym Milo, startup fintech z siedzibą w Miami, wprowadził pierwszą globalną hipotekę kryptowalutową.

Dzięki ofercie banku, inwestorzy cyfrowi mają możliwość zakupu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych za pomocą swoich kryptowalut.

Rynek kryptowalut stoi na poziomie 1,6 biliona dolarów | Źródło: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

Oferta od Milo, cyfrowego banku, przebiega w formie 30-letnich kredytów hipotecznych. Są one obecnie dostępne dla klientów, którzy mogliby umieścić zabezpieczenia za pomocą Bitcoin. Oferta ta jest otwarta zarówno dla Amerykanów, jak i innych inwestorów w celu nabycia nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Related Reading | Czy Bitcoin osiągnął dno? Analityk twierdzi, że przed nim jeszcze długa droga

Według oficjalnej strony Milo, bank radzi, że klienci nie muszą kwalifikować się do kredytu hipotecznego poprzez sprzedaż swojego gospodarstwa kryptowalutowego na zaliczkę. Zamiast tego, korzystanie z hipoteki kryptowalutowej pomoże ci wykorzystać swoje aktywa do inwestowania w nieruchomości.

Niektórzy klienci otrzymali dotacje kredytowe od Milo w ramach etapu wczesnego dostępu. Następnie bank cyfrowy przewiduje, że jego usługa dotrze do większości wnioskodawców na swojej liście oczekujących.

W styczniu 2021 roku bank cyfrowy wygenerował 6 milionów dolarów od inwestorów. W tym Metaprop, 10X Capital i QED Investors w ramach finansowania zalążkowego.

Obecnie nie jest znana ilość BTC do stóp pożyczki lub zabezpieczenia, aby zrównoważyć zmienną naturę kryptowaluty. Niestety, Milo ma jeszcze ujawnić te informacje.

Co zainspirowało hipotekę kryptowalutową?

CEO i założyciel firmy Milo, Josip Rupena, wspomniał . genezę powstania wizji kryptowalutowej hipoteki. Powiedział, że wzięła się ona z licznych doświadczeń klientów, którzy spieniężyli swoje tokeny Bitcoin na zakup nieruchomości. Jednak później odkrywają wzrost wartości BTC po ich wypłacie.

Ponadto bank cyfrowy ma już miliony dolarów wygenerowane z jego innego rozwiązania hipotecznego dla klientów międzynarodowych. To teraz ma kilku wnioskodawców z ponad 63 krajów. Dzięki tej usłudze użytkownicy nieposiadający siedziby w USA mogą zdalnie zamknąć swoje kredyty mieszkaniowe. Nie muszą przy tym przenosić się do USA ani do żadnej ambasady.

Burmistrz Miami, Francis Suarez, stwierdził, że hipoteka BTC stoi jako kamień milowy w celu zwiększenia dominacji USA z ekosystemem Bitcoin.

Burmistrz Suarez powiedział to w poniedziałek podczas wprowadzenia Rupena na North American Bitcoin Conference. Ponadto pochwalił Milo za jego innowacyjne pomysły, mówiąc, że jest to jedna z firm potrzebnych do pchnięcia Miami jako Stolicy.

Related Reading | Bitcoin Whales wykorzystują krach na rynku, aby zgarnąć miliony w BTC

Przed Milo, był już wcześniejszy ruch w kierunku kryptowalutowej hipoteki. United Wholesale Mortgage, w sierpniu 2021 roku, zainicjował akcję spłat kredytów hipotecznych w kryptowalutach w swoim programie pilotażowym, który wykorzystywał zarówno BTC, jak i ETH. Jednak firma później porzuciła swoje plany do października ze względu na niepewność regulacji.

Featured image from Bitcoin Magazine, charts from TradingView.com
Źródło artykułu