Fidelity planuje zwiększenie zatrudnienia, aby dodać handel eterem i usługi powiernicze do swojej działalności związanej z kryptowalutami. „Ponieważ popyt na cyfrowe aktywa stale rośnie, a rynek ewoluuje, będziemy nadal rozszerzać nasze działania związane z zatrudnianiem pracowników” – wyjaśnił członek zarządu Fidelity.

Fidelity rozszerza usługi kryptowalutowe

Spółka zależna Fidelity Investments, Fidelity Digital Assets, rozszerza swoje usługi w zakresie aktywów cyfrowych.

Założona w 2018 roku firma Fidelity Digital Assets zatrudnia obecnie około 200 osób. Firma poszukuje 110 nowych stanowisk, aby skupić się na aktywach poza bitcoinem, rzecznik Fidelity powiedział Reutersowi we wtorek.

Tom Jessop, prezes Fidelity Digital Assets, skomentował:

Ponieważ zapotrzebowanie na cyfrowe aktywa stale rośnie, a rynek ewoluuje, będziemy nadal rozszerzać nasze działania związane z zatrudnianiem pracowników.

Według menedżera produktu w Fidelity, Terrence’a Dempsey’a, Fidelity Digital Assets ma około 400 klientów, w tym zarejestrowanych doradców inwestycyjnych, fundusze hedgingowe i zarządzających aktywami.

Do tej pory firma oferowała inwestorom instytucjonalnym jedynie możliwość przechowywania i handlu bitcoinami.

Jessop wyjaśnił, że nowo zatrudnione osoby będą pomagać w budowaniu infrastruktury wspierającej usługi powiernicze i handlowe dla eteru.

Ogłoszenie ekspansji Fidelity pojawiło się w momencie, gdy rynek kryptowalut stracił prawie 500 miliardów dolarów w ciągu ostatniego miesiąca. Członek zarządu zauważył jednak, że spadki cen kryptowalut nie wpłynęły znacząco na działalność firmy, a firma skupia się na wskaźnikach długoterminowych, takich jak popyt ze strony klientów. Wall Street Journal cytuje jego wypowiedź:

Staramy się nie skupiać na spadkach i skupić się na niektórych wskaźnikach długoterminowych… Staramy się budować infrastrukturę na przyszłość, ponieważ mierzymy sukces przez lata i dekady, a nie tygodnie i miesiące.

W zeszłym miesiącu Fidelity Investments ogłosiła . że dodała bitcoina jako opcję inwestycyjną dla planów emerytalnych 401(k).

Co sądzisz o tym, że Fidelity rozszerza swoje usługi kryptowalutowe o handel i przechowywanie eteru? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Student ekonomii austriackiej, Kevin odkrył Bitcoina w 2011 roku i od tamtej pory jest jego ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open-source, efektami sieciowymi oraz przecięciem ekonomii i kryptografii.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z użyciem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu