Podobnie jak rynki tradycyjne, rynki kryptowalut źle zareagowały na wczorajsze wystąpienie Powella. Po ogłoszeniu kontynuacji jastrzębiej polityki Rezerwy Federalnej, nastroje na rynku są niedźwiedzie. Wczorajszy kryzys spowodował, że Ethereum straciło ponad 12% w ciągu 24 godzin. Czy czeka nas więcej bólu?

Analiza techniczna

By: Grizzly

Wykres dzienny

Cena Ethereum gwałtownie spadła wczoraj w stosunku do dolara amerykańskiego i Bitcoina. Krótki trend wzrostowy, który rozpoczął się 21 sierpnia, został gwałtownie odrzucony po przekroczeniu poziomu 2 tysięcy dolarów.

ETH szybko stracił ważne wsparcie w przedziale 1700$ – 1800$ i w chwili pisania tych słów jest notowany poniżej 1500$.

Cena doświadczyła poważnych spadków po przełamaniu poniżej dwóch zaznaczonych niedźwiedzich flag, jak widać na wykresie. Jednocześnie cena przebiła się poniżej linii 100-dniowej średniej kroczącej (w kolorze białym). Obecnie średnia z wykresu 100-dniowego wynosi 1 531 USD. Niedźwiedzie próbują teraz zamknąć dzienną świecę poniżej tej linii.

Wraz z formacją niższego niższego poziomu, możliwość dotarcia do strefy wsparcia przy 1 280-1 350 USD (na zielono) stanie się prawdopodobna. Nadzieja powróci na rynek tylko wtedy, gdy bykom uda się odzyskać zakres 1 700 – 1 800 USD.

Kluczowe poziomy wsparcia: $1500 & $1350

Kluczowe poziomy oporu: $1800 & $2000

Dzienne średnie kroczące:

MA20: 1750 USD
MA50: $1592
MA100: $1531
MA200: $2184

Wykres ETH/BTC

W stosunku do Bitcoina cena odbiła się od horyzontalnego zakresu wsparcia 0,072-0,073 BTC (zaznaczonego na zielono) i nie udało jej się utworzyć wyżu (zaznaczonego na żółto). Jest to znak ostrzegawczy i może skutkować utworzeniem potencjalnej niedźwiedziej struktury. Opcja ta będzie ważna tylko wtedy, gdy ETH przebije się poniżej zielonej linii.

50-dniowa średnia krocząca (na białym tle) również znajduje się w pobliżu i prawdopodobnie zostanie ponownie przetestowana. Następne krytyczne wsparcie znajduje się w okolicach 0,065 BTC. Z drugiej strony, co jest obecnie mało prawdopodobne, jeśli cena przebije się powyżej ostatniego maksimum na poziomie 0,08 BTC, byczy scenariusz dla ETH/BTC stanie się prawdopodobny.

Kluczowe poziomy wsparcia: 0,0,073 & 0,065 BTC

Kluczowe poziomy oporu: 0.083 & 0.088 BTC

Analiza nastrojów

Wskaźnik kupna-sprzedaży takeru (SMA 14)

Definicja: Stosunek wolumenu kupna podzielonego przez wolumen sprzedaży biorących w transakcjach perpetual swap.

Wartości powyżej 1 wskazują na dominację nastrojów byczych. Wartości poniżej 1 wskazują na dominację nastrojów niedźwiedzich.

Indeks ten, mierzący nastroje na rynku instrumentów pochodnych, od początku sierpnia znajduje się poniżej jedynki. Sugeruje to, że podmioty przyjmujące zlecenia wypełniają więcej zleceń sprzedaży. Ostatnio nieznacznie wzrósł, ale nie na tyle, żeby było to istotne.

OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Użyj tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7,000$ na swoje depozyty.

Disclaimer: Informacje znalezione na CryptoPotato są informacjami autorów cytowanych. Nie stanowią one opinii CryptoPotato na temat kupna, sprzedaży lub posiadania jakichkolwiek inwestycji. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych zaleca się przeprowadzenie własnych badań. Korzystaj z podanych informacji na własne ryzyko. Więcej informacji znajdziesz w sekcji Zrzeczenie się odpowiedzialności.

Wykresy kryptowalut przez TradingView.
Źródło artykułu