Nowy raport od Cathy Woods’s Ark Invest prognozuje, że Ether (ETH) osiągnie lub nawet przekroczy 20 bilionów dolarów kapitalizacji rynkowej w ciągu najbliższych 10 lat, co równałoby się cenie około 170.000$-$180.000$ za ETH.

Raport przewidział również wielkie rzeczy dla Bitcoina (BTC), mówiąc, że jest „prawdopodobne, aby skalować, jak państwa narodowe przyjmują (go) jako prawny środek płatniczy … cena jednego bitcoina może przekroczyć 1 milion dolarów do 2030 roku”.

Ark Invest to skoncentrowana na technologii amerykańska firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, posiadająca. 12,43 mld USD w aktywach pod zarządzaniem.

Przepowiednia zawarta w raporcie Ark Invest’s raport „Big Ideas 2022” jest predysponowany do tego, jak szybko sieć Ethereum wzrosła pod względem użyteczności i wydajności. Znaczna część tego wzrostu w ciągu ostatnich dwóch lat to pochodzi ze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Ark opisał atrakcyjność DeFi, stwierdzając:

„Decentralized Finance obiecuje większą interoperacyjność, przejrzystość i usługi finansowe przy jednoczesnym zminimalizowaniu opłat pośredników i ryzyka kontrahenta”.

Według Ark, inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje na Ethereum „uzurpują sobie tradycyjne funkcje finansowe na marginesie.” W raporcie podkreślono, że bankowość i pożyczki, giełdy, domy maklerskie, zarządzanie aktywami, ubezpieczenia i instrumenty pochodne można znaleźć na inteligentnych kontraktach opartych na Ethereum.

Co więcej, DeFi jest również o wiele bardziej wydajny. Ark oszacował, że DeFi prześcignął tradycyjne finanse w ciągu ostatnich 12 miesięcy pod względem przychodów na pracownika z 88 milionów dolarów do 8 milionów dolarów.

Jeśli chodzi o Bitcoin, raport prognozuje 1,36 miliona dolarów za BTC z kapitalizacją rynku na poziomie 28,5 biliona dolarów do 2030 roku. Badacze Ark przypisali szacunkową przyszłą wartość do ośmiu przypadków użycia Bitcoina i użyli sumy wszystkich z nich, aby dojść do wniosku o cenie BTC.

Do 2030 roku firma oczekuje, że Bitcoin będzie stanowił 50% globalnych przekazów z 1,5-krotną prędkością, 10% waluty rynków wschodzących, 25% wolumenu rozliczeń bankowych Stanów Zjednoczonych, 1% skarbów państw narodowych na całym świecie, 5% globalnego bogactwa indywidualnego o wysokiej wartości netto, 2,55% instytucjonalnej bazy aktywów, 5% gotówki ze spółek S&P 500 i 50% całkowitej kapitalizacji rynkowej złota.

Ark twierdził również, że górnictwo Bitcoin „może zrewolucjonizować produkcję energii.” Podczas gdy globalne obawy zostały podniesione w związku z ogromną ilością energii, której wymaga górnictwo Bitcoin, naukowcy wierzą, że „górnictwo Bitcoin będzie zachęcać i generować więcej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł wolnych od węgla.”

„Dodanie wydobywania Bitcoin do zestawów narzędzi deweloperów energetycznych powinno zwiększyć ogólny adresowalny rynek odnawialnych i nieciągłych źródeł energii”.

Powiązane: Zakaz mniej prawdopodobny? Putin mówi, że wydobycie kryptowalut ma zalety w Rosji

Zarówno ETH, jak i BTC miały ciężkie ostatnie siedem dni, spadając odpowiednio o 22,2% i 13%, według CoinGecko.