W środę na rynku kryptowalut panowały nierówne warunki, przy czym tokeny meme znacznie zyskały, a Bitcoin pozostał prawie niezmieniony. Dogecoin wzrósł o ponad 8%, a XRP o 4%. Shiba Inu i Polkadot zyskały po 3%. Avalanche i Polygon spadły o 1%.

Kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła nieznacznie do 1,15 biliona dolarów, zwiększając się o mniej niż 1% w stosunku do dnia poprzedniego. Jednak ogólny wolumen transakcji znacznie się zmniejszył.

Aktualizacje globalne

Startup blockchain Dragonchain został oskarżony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o nieujawnienie ponad 16 milionów dolarów w ofertach papierów wartościowych dotyczących aktywów kryptowalutowych w ciągu pięciu lat.

Po tym jak oparta na Polkadot sieć zdecentralizowanych finansów (DeFi) spaliła w weekend ponad 1,2 miliarda tokenów USD stworzonych przez exploitów, rodzimy stablecoin Acala, aUSD, prawie odzyskał swoje powiązanie z dolarem amerykańskim.

W innych wiadomościach, Jump Crypto pracuje nad modernizacją kluczowego elementu infrastruktury Solany, aby zwiększyć przepustowość i niezawodność sieci, którą nękają okresowe spowolnienia i awarie.

Koszyk kryptowalut: Szybki przegląd (Źródło: coinmarketcap.com, dane z godziny 8.30 IST 17 sierpnia 2022)


Źródło artykułu