Największe wiadomości w kryptosferze na 26 sierpnia obejmują wskazanie przez prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, że wychodzenie z gwałtownie rosnących poziomów inflacji jest jeszcze dalekie, a także kolejną stabilną walutę tracącą swój peg z dolarem amerykańskim w związku z trwającym rynkiem niedźwiedzia.

CryptoSlate Top Stories

Przewodniczący Rezerwy Federalnej wzywa wszystkich do „uwzględnienia inflacji w decyzjach finansowych” podczas konferencji w Jackson Hole

Prezes Fedu powiedział w przemówieniu na dorocznej konferencji poświęconej polityce gospodarczej w Jackson Hole, że jednomiesięczna poprawa nie wystarczy, by przywrócić inflację do poziomu 2%, a „niepowodzenie w przywróceniu stabilności cen oznaczałoby znacznie większy ból”.

Powell powiedział w swoim wystąpieniu:

„Stabilność cen jest podstawą gospodarki – bez stabilności cen gospodarka nie działa dla nikogo”.

USDN ponownie traci peg, gdy Neutrino wprowadza aktualizację do „protokołu stabilizacyjnego”

Neutrino $USDN stracił swój peg po raz pierwszy od 16 czerwca, gdy został aktualizacja aby wdrożyć ulepszenia w protokole. Potwierdzenie aktualizacji zostało ogłoszone kilka godzin po spadku kursu z 0,98$ do 0,96$.

Aktualizacja nr 8 została ustalona w drodze głosowania, w którym uwzględniono cztery propozycje, a w głosowaniu przyjęto aktualizacje mające na celu „wdrożenie nowej mechaniki swapów, tak aby maksymalna kwota swapu w swapach USDN>WAVES zależała od aktualnej wartości BR.”

Binance wyjaśnia, że zamroził konto korporacyjne Baking Bad z powodu wniosku organów ścigania, zablokował aktywa w depozycie agencji

Binance odpowiedziało na zarzuty, że zamroziło i wyczyściło konto współtwórcy narzędzi Tezos (XTZ) – Baking Bad „bez żadnych wyjaśnień”.

Gigant giełdy kryptowalut powiedział, że zamrożenie było spowodowane wnioskiem organów ścigania i że Baking Bad jest świadomy kwestii stojącej za zamrożeniem, ponieważ był wielokrotnie powiadamiany.

CryptoSlate Exclusive

Prezes Coinsillium uważa CBDC za „małą niszę” w porównaniu z Bitcoinem i innymi kryptowalutami

Coinsillium CEO Eddy Travia nie jest zaniepokojony wpływem CBDC, ponieważ uważa, że nie dają one użytkownikom przewagi nad istniejącymi opcjami prywatnych kryptowalut.

Travia powiedział, że nacisk na CBDC odpowiada na potrzebę ewolucji i przyszłości pieniądza, jednocześnie oferując silny stopień kontroli – co nie ma miejsca w przypadku prywatnych kryptowalut.

„Patrzą na CBDC, ponieważ, ponownie, CBDC jest czymś, co mogą kontrolować i czują, że mogą narzucić pewne zasady”.

Mercury Wallet przedstawia się jako odpowiedź Bitcoina na problemy skalowalności i prywatności

Inżynier oprogramowania i obrońca prywatności Nicholas Gregory rozmawiał z Samuelem Wanem z CryptoSlate na temat prywatności w Bitcoinie i rozwoju Mercury Wallet, który skupia się na ochronie prywatności.

Gregory zauważył, że sposób, w jaki to działa, burzy zasadę „nie twoje klucze, nie twoje monety”, co uważa za bardzo zabawne.

„Mercury Wallet to alternatywne rozwiązanie w zakresie skalowania. Z rozrywkowego punktu widzenia podoba mi się to, że łamie jeden z fundamentów Bitcoina – nie twoje klucze, nie twoje monety. Cóż, Mercury pozwala na przekazywanie sobie kluczy prywatnych”.

Najważniejsze badania

Diamentowe dłonie są na najwyższym poziomie

Podaż Bitcoina, która była ostatnio aktywna ponad rok temu, osiągnęła w tym miesiącu swój rekordowy poziom i wynosi obecnie 65,7%, wynika z danych Glassnode analizowanych przez CryptoSlate.

Obecny odsetek jest nawet wyższy niż liczby odnotowane w maju 2022 roku, kiedy to rynek kryptowalut wszedł w okres bezprecedensowej zmienności.

btc circulating supply last active 1+ year ago

Wiadomości z całej Kryptowaluty

Współzałożyciel 3AC obawia się kary więzienia

Współzałożyciel Three Arrows Capital Su Zhu to . martwi się, że on i inni dyrektorzy firmy mogą zostać skazani na karę więzienia za obrazę sądu, ponieważ wyznaczeni przez sąd likwidatorzy stwierdzili, że współzałożyciele pogrążonej w kryzysie firmy nie współpracują ze sobą – donosi Bloomberg News.

Coinbase uruchamia portal do rejestracji wyborców

Coinbase uruchomił portal do rejestracji wyborców zgodnie ze swoją inicjatywą edukacyjną, aby umożliwić społeczności kryptowalutowej podniesienie głosu w krytycznych dyskusjach o polityce, które mają miejsce w USA.

Kryptowaluta Tali zakazana w Afganistanie

W Afganistanie trwa walka z kryptowalutami po tym, jak bank centralny kraju zakazał ich sprzedaży, a reżim talibów aresztował dealerów cyfrowych aktywów, podaje Bloomberg News. donosipowołując się na wysokiego rangą funkcjonariusza policji.

Rynki kryptowalut

Bitcoin spadł o 4,25% w ciągu dnia, handlując na poziomie 20 662 USD, podczas gdy Ethereum było notowane na poziomie 1 555 USD, odzwierciedlając spadek o ponad 8,47%.

Największe wzrosty (24h)

Biggest Losers (24h)


Źródło artykułu