To jest opinia Nikity Chashchinskii, programisty pracującego nad sidechainami BIP300.

Drivechain zdefiniowany w BIP300 i BIP301 oferuje nowy wizję dla Bitcoina, w której rozwiązuje się następujące problemy:

  1. Oferuje alternatywę dla naszego istniejącego spornego i politycznego procesu zmiany Bitcoina. Zasady „warstwy 1” nigdy nie muszą się zmieniać, a nowe funkcje są wprowadzane poprzez dodanie opt-in sidechains.
  2. Usuwa wszystkie rozsądne argumenty na korzyść konkurentów Bitcoina poprzez kopiowanie wszelkich użytecznych funkcji, jakie mogą mieć, prawdopodobnie czyniąc Bitcoina monopolistą na rynku kryptowalut, co jest bardzo pomocne dla aktywa, które aspiruje do miana „pieniądza”.
  3. Zapewnia realny sposób generowania opłat transakcyjnych wystarczających do utrzymania Bitcoina. budżet bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dotacja na blok nieuchronnie spadnie z powodu halveningu na przestrzeni lat, a istniejące alternatywy finansowania budżetu bezpieczeństwa są wysoce problematyczne: wprowadzenie emisji ogonowej usuwa limit 21 milionów BTC poprzez twardy widelec, przejście na proof of stake wymaga znacznej przebudowy technicznej Bitcoina i twardego widelca, powiązanie wysokości opłat z wartością transakcji otwiera Bitcoina na konkurencję ze strony altcoinów i systemów płatności fiat oferujących niższe opłaty.

Źródło artykułu