Moskiewski sąd nakazał konfiskatę portfela kryptowalutowego jednego z domniemanych administratorów darknetowego rynku Hydra. Media donoszą jednak, że mężczyzna – który został aresztowany w Rosji w połowie kwietnia – odmawia dostępu do swojego domniemanego portfela kryptowalutowego rosyjskim organom ścigania.

Śledczym nie udało się uzyskać kryptowaluty operatora rynku Hydra

Rosyjski wymiar sprawiedliwości chce skonfiskować to, co uważa za rekordową ilość kryptowaluty z portfela kryptowalutowego dealera narkotykowego, poinformował w tym tygodniu dziennik biznesowy Kommersant, cytując post na kanale informacyjnym Mash w Telegramie.

Skrytka z kryptowalutami należy do domniemanego współzałożyciela i administratora prawdopodobnie największego rynku internetowego w ciemnej sieci, Hydra, który został zamknięta przez Niemcy nie tak dawno temu.

Dmitry Olegovich Pavlov, 30-letni biznesmen z Czerepowca, został zatrzymany w zeszłym miesiącu na podstawie nakazu z Mieshchansky District Court w Moskwie i oskarżony o produkcję, sprzedaż i dystrybucję narkotyków zgodnie z rosyjskim kodeksem karnym.

Jego aresztowanie nastąpiło wkrótce po tym, jak Departament Sprawiedliwości USA ogłosił . zarzuty karne przeciwko rezydentowi Rosji o tych samych nazwiskach za zmowę w celu dystrybucji środków odurzających i zmowę w celu popełnienia prania brudnych pieniędzy.

Według raportu, portfel Pavlova został zajęty na podstawie nakazu sądowego, a śledczy uważają, że przechowuje on kryptowaluty o wartości setek milionów dolarów. Jednak to, czy państwo będzie w stanie zdobyć te monety, to już inna kwestia.

Właściciel odmawia rosyjskim władzom dostępu do swojego portfela, a dokładna ilość przechowywanej tam waluty cyfrowej nie została jeszcze ustalona. Oprócz portfela z kryptowalutami, Pavlov był chętny do współpracy, a policja ma już jego telefony i komputery, ujawnił Kommersant.

Dmitry Pavlov jest pierwszym operatorem Hydry zatrzymanym w historii rosyjskojęzycznej giełdy, zauważyła gazeta. Platforma działała od co najmniej 2015 roku i miała około 17 milionów klientów, zanim została rozbita na początku kwietnia, kiedy niemieckie organy ścigania zajęły jej infrastrukturę serwerową i przy wsparciu agencji amerykańskich zlikwidowała stronę internetową rynku darknetowego.

Tagi w tej historii

DOSTĘP, Kryptowaluty, kryptowaluta stash, portfel kryptowalutowy, Kryptowaluty, Kryptowaluty, darknet, rynek darknetu, Niemcy, Hydra, śledczy, rynek, Rynek, Rosja, ruskie, , U.S., Portfel

Czy spodziewasz się, że rosyjskie władze w końcu uzyskają dostęp do portfela kryptowalutowego Dmitrija Pawłowa? Powiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.

Lubomir Tasjew

Lubomir Tassev to dziennikarz z obeznanej z technologią Europy Wschodniej, który lubi cytat Hitchensa: „Bycie pisarzem jest raczej tym, czym jestem, niż tym, co robię”. Poza kryptowalutami, blockchainem i fintechami, polityka międzynarodowa i ekonomia to dwa inne źródła inspiracji.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu