W ciągu ostatnich 24 godzin rynki kryptowalut zanotowały gwałtowny spadek. Kapitalizacja światowego rynku spadła do 1,24 biliona dolarów w momencie wydania komunikatu. Cena Bitcoina spadła o ponad 5% i obecnie jest wyceniana na 29 823 dolarów.

Co za początek czerwca, rynki w USA niespodziewanie odwrócił się od rana, podobnie jak bitcoin, który wywołał . tę zawieruchę?

Co Dimon ma do powiedzenia…

Prezes JP Morgan Jamie Dimon wypowiedział się ostatnio na temat obecnej kondycji gospodarki, co wstrząsnęło rynkami amerykańskimi i Bitcoinem. Co dokładnie powiedział i jaki to ma wpływ na Bitcoina?

Wypowiedzi Jamiego Dimona na temat przyszłości gospodarki i ich implikacje dla Bitcoina zostały przeanalizowane przez analityka CryptosRUs w jego najnowszym wideo. Jamie zaczął od rynków, które były już w głębokiej czerwieni.

Dow, który dziś rano wzrósł o 200 punktów, teraz jest na minusie 400 punktów, a NASDAQ, który dziś rano wzrósł o 2%, jest już na minusie 1%.

Bitcoin wciąż trzyma się całkiem nieźle, niestety zszedł poniżej bariery 31-6, ale wciąż oscyluje wokół 38 800, czyli mniej więcej na tym samym poziomie co kilka dni temu.

Dlaczego więc wszystko zaczęło się sypać, skoro Jamie Dimon właśnie przemawiał przed grupą inwestorów, a kiedy on mówi, ludzie mają tendencję do zwracania na to uwagi? JP Morgan zajmuje się obecnie kryptowalutami, a firma szybko się rozwija w tej przestrzeni, mimo że Jamie twierdzi, że nadal nie jest fanem bitcoina.

Wspomniał jednak dziś o kilku interesujących rzeczach, wywołując panikę na Satoshi Street.

Dimon powiedział, że JPMorgan przygotowuje się na te turbulencje, zachowując konserwatywne podejście do swojego bilansu.

„Lepiej się przygotujcie” – ostrzegł Jamie Dimon analityków i inwestorów obecnych na sali. „Przygotowujemy się w JPMorgan, a nasz bilans będzie dość konserwatywny”.

Dimon jest zaniepokojony dwoma podstawowymi czynnikami:

The First rzeczą, o którą martwi się Jamie, jest Rezerwa Federalna poinformowała, że zakończy swoje awaryjne programy skupu obligacji i zredukuje swój bilans. Zacieśnianie ilościowe, czyli QT, rozpocznie się w tym miesiącu, a stan posiadania obligacji zostanie zmniejszony o 95 mld dolarów miesięcznie.

Powiedział, że nikt nigdy nie widział takiego zacieśniania ilościowego, co brzmi dość przerażająco, kiedy mówisz o czymś, o czym można by pisać w podręcznikach historii przez następne 50 lat. Kontynuując, banki centralne nie mają wyboru, bo w systemie jest za dużo płynności, więc muszą usunąć część z niej, żeby powstrzymać spekulacje rynkowe.

The druga rzeczą, o którą martwi się Jamie, jest wojna na Ukrainie, która wprowadza wiele niewiadomych, takich jak ceny ropy, które drastycznie wzrosły do ponad stu dolarów za baryłkę i mogą wzrosnąć jeszcze bardziej, do 150 lub 175 dolarów za baryłkę, co jest jedną z obaw Jamiego.

„Kiedy wojny się nie udają, mają nieprzewidziane skutki” – wyjaśnia Dimon. „Nie podejmujemy niezbędnych kroków, by zabezpieczyć Europę przed tym, co może się stać z ropą w najbliższej przyszłości”.

Michael Saylooptymizm dla bojaźliwych inwestorów

Kolejny miliarder, Michael Saylor, został poinformowany przez analityka, że bitcoin jest drogą, którą należy podążać i że dominuje nad złotem SMP NASDAQ, a także jp morgan. Takie wypowiedzi wielkiego byka bitcoinowego napawają optymizmem bojaźliwych inwestorów na rynku pełnym zawirowań.

Ludzie potrzebują bezpiecznego miejsca, w którym mogliby stanąć niezależnie od zaangażowania rządu, agencji czy firmy, co symbolizuje bitcoin. Uczciwa, otwarta i sprawiedliwa sieć, która daje prostą gwarancję każdemu, kto chce się przyłączyć: cokolwiek posiadasz, jest twoje i nikt ci tego nie odbierze. To jest zasadniczo czym jest bitcoin!

Co musisz wiedzieć

Rezerwa Federalna jest pod presją, by obniżyć stopę inflacji która jest ponad trzykrotnie wyższa niż docelowe 2%, co spowodowało gwałtowny wzrost kosztów życia Amerykanów.

  • Inflacja jest na najwyższym poziomie od wielu dekad, co zostało spotęgowane przez zakłócenia w łańcuchu dostaw i epidemię koronawirusa, co budzi obawy, że Fed w swojej walce z rosnącymi cenami przypadkowo wpędzi gospodarkę w recesję.
  • Politycy starają się schłodzić gospodarkę i zbliżyć popyt do napiętej przez pandemię podaży, która doprowadziła inflację do najwyższego poziomu od 40 lat. Ich wysiłki mogą zacząć przynosić efekty.

Czy ta publikacja była pomocna?


Źródło artykułu