Decred (DCR), a kryptowaluta oparta na blockchainie z silnym naciskiem na wkład społeczności, ogłosiła dziś uruchomienie GoDCR, wieloplatformowego portfela GUI zbudowanego przy użyciu Golanga i Gio.

GoDCR posiada chroniącą prywatność uproszczoną weryfikację płatności (Simplified Payment Verification, SPV), która jest ulepszoną funkcją ochrony prywatności, niedostępną powszechnie w lekkich portfelach. Chroniący prywatność SPV nie udostępnia informacji o transakcjach innym węzłom, co znacznie zwiększa prywatność użytkownika.

Użytkownicy mają również dostęp do StakeShuffle, systemu ochrony prywatności Decred z bezpiecznym mieszaniem post-quantum. Funkcja ta zapewnia potężną ochronę prywatności mieszanych monet przed komputerami kwantowymi.

Działając na mniejszej powierzchni, GoDCR jest dostępny na systemach operacyjnych, które nie obsługują Electrona, w szczególności na BSD. Poza zaawansowanymi funkcjami ochrony prywatności, portfel posiada również funkcję automatycznego kupowania biletów (ticket staking), głosowania nad propozycjami, głosowania nad porządkiem obrad według zasady konsensusu, podstawowe operacje portfela oraz weryfikację wiadomości.

„Naszym celem jest poprawa użyteczności i dostępności Decred dla ludzi na całej planecie. Naszym następnym celem jest uruchomienie GoDCR na urządzeniach mobilnych. Pozwoli nam to skonsolidować cztery różne projekty (dcrios, dcrandroid, dcrlibwallet, godcr), w jeden projekt UI i jedno repo kodu.”
– Steven Wagner, Senior Contributor w Decred

Przyszłe wersje GoDCR będą zawierały DCRDEX z portfelem bitcoin, a także ulepszone przywracanie (hex) i dalsze ulepszenia interfejsu użytkownika.

GoDCR jest najnowszym z serii zmian wprowadzanych przez Decred. Na początku tego miesiąca projekt przeszedł na model majority proof of stake i wprowadził serię aktualizacji do DCRDEX, swojej zdecentralizowanej giełdy.

Źródło:
decred.org/wallets


Źródło artykułu