Plotki rozprzestrzeniające się na Twitterze mówią, że największy na świecie marketplace NFT, OpenSea, może planować wsparcie dla Solana-based NFTs soon.

Strona OpenSea pokazuje wsparcie dla Solana NFTs

Popularny bloger technologiczny, Jane Manchun Wong, opublikował zrzuty ekranu strony internetowej OpenSea, na której widać Solanę wśród wspieranych blockchainów m.in. Ethereum, Klatyn, oraz Polygon. Na zrzucie ekranu widać również marketplace obsługujący portfel Solana, Phantom.

Według Wong, odkryła odniesienia do Solany podczas reverse-engineeringu strony internetowej marketplace.

Dostępne dane pokazują, że OpenSea był odpowiedzialny za ponad 60% transakcji NFT w zeszłym roku. Tak więc, zapewnienie wsparcia dla NFT z innego blockchaina będzie częścią jej wysiłków, aby utrzymać swoją obecną dominację w tej przestrzeni.

W ostatnich czasach, dominacja Ethereum w DeFi i NFT znalazły się pod wzmożonym atakiem ze strony konkurencyjnych blockchainów, takich jak np. Cardano, Solana i inne. W styczniu 2021 roku, Ethereum miał prawie całkowitą dominację w przestrzeni z 95% udziału w rynku. Ta liczba jest teraz około 80%, z Sieć Solana jej najbliższym rywalem.

OpenSea odmawia potwierdzenia plotki

Platforma zdystansowała się od zrzutu ekranu, twierdząc, że to stare spekulacje. Rzecznik OpenSea stwierdził, że skomentuje sprawę, gdy będzie coś do powiedzenia.

Podczas gdy platforma postanowiła pozostać nieśmiała w tej sprawie, zapewnienie wsparcia dla Solany jest logicznym posunięciem dla OpenSea. Z „Ethereum-killer” zdobywając znaczący udział w rynku, logiczne byłoby dla wiodącego rynku rozprzestrzenianie swoich macek, aby utrzymać swoją przewagę w przestrzeni.

Jeśli jednak historia ta zostanie oficjalnie potwierdzona, będzie to kolejny dowód na to, jak bardzo Ethereum jest tracąc na rzecz swoich rywali. Blockchain, który był głównym sieci dla zdecentralizowanych aplikacji, stoi w obliczu poważnych problemów, począwszy od skalowalności do wysokich opłat za gaz i przeciążenia sieci.

Sam OpenSea stanął w obliczu pewnego poziomu wyzwań związanych z bezpieczeństwem wśród bardziej intensywnych konkurencja od LooksRare. Niedawno błąd w platformie został wykorzystany do kradzieży aktywów NFT o wartości ponad 1 miliona dolarów.

Everdome

Newsletter CryptoSlate

Zawierający podsumowanie najważniejszych codziennych historii ze świata kryptowalut, DeFi, NFT i nie tylko.

Get an edge na rynku kryptowalut

Uzyskaj dostęp do większej ilości spostrzeżeń kryptowalutowych i kontekstu w każdym artykule jako płatny członek CryptoSlate Edge.

Analiza „on-chain

Migawki cenowe

Więcej kontekstu

Dołącz teraz za $19/miesiąc Odkryj wszystkie korzyści
Źródło artykułu