Tego lata użytkowników Cardano czeka mnóstwo nowych wydarzeń w sieci.

W najbliższych miesiącach sieć Cardano doczeka się serii ważnych aktualizacji ekosystemu, takich jak stablecoin DJED. Aktywność deweloperów w sieci zbliża się do rekordów wszech czasów, a oto, czego użytkownicy mogą się spodziewać tego lata.

Hard fork w czerwcu

Skrypty benchmarków, statystyki online i wpisy do benchmarków zostaną włączone do jednego z najważniejszych wydań Cardano. Wszystkie te ulepszenia mają znacząco zwiększyć wydajność sieci, czyniąc łańcuch L1 Cardano jednym z najbardziej wydajnych w sieci.

Skrypty benchmarkowe są jednym z najbardziej znaczących ulepszeń, ponieważ zmniejszają rozmiar i koszt transakcji sieciowych poprzez wykorzystanie istniejących, wcześniej nagranych skryptów z poprzednich transakcji.

Sieć P2P w całości

Cardano zbliży się do pełnej decentralizacji wraz z udostępnieniem P2P i protokołu plotkarskiego. Użytkownicy końcowi zauważą węzły bez przekaźników po wprowadzeniu tej nowej funkcji.

Ponieważ będzie mniej ograniczeń dla użytkowników chcących inwestować w decentralizację ekosystemu, sieć stanie się całkowicie samoregulująca i organiczna.

DJED Stablecoin

Algorytmiczny stablecoin DJED jest jednym z najbardziej wyczekiwanych rozwiązań, jakie pojawiły się w sieci. Chociaż sieć posiada obecnie most USDC, Cardano może skorzystać ze zdecentralizowanego algorytmicznego stablecoina.

Cardano planuje wdrożyć tego lata wiele zdecentralizowanych rozwiązań i aplikacji, aby przyciągnąć użytkowników i inwestorów z całego sektora.

Bazowa kryptowaluta Cardano, ADA, zanotowała prawie 50% skok cenowy w ciągu ostatnich pięciu dni handlowych, co wskazuje, że intensywna aktywność w zakresie rozwoju i wydawania ma już swój wpływ.

Źródło: U.Today

Czytaj więcej artykułów tutaj…


Źródło artykułu