PRESS RELEASE. Australijski menedżer aktywów Mark Carnegie i europejski Family Office niedawno objęli udziały w firmie, o łącznej wartości około 30 milionów dolarów, ponieważ ekosystem Chrono gwałtownie zwiększył swoją aktywność i wartość w ciągu 2021 roku.

Wzrost rynku kryptowalut i sektora blockchain nie był niczym innym jak sensacyjnym w ciągu 2020 i 2021 roku, ale firma Chrono.Tech z Sydney zajmująca się blockchain cieszyła się szczególnie imponującym biegiem. Chrono’s suite of blockchain-based solutions for the HR and recruitment industry have attracted large numbers of new users as COVID-19 forced a change in working patterns and employment opportunities. W połączeniu z kilkoma rozsądnymi decyzjami dotyczącymi rozbudowy oferty i poszerzenia zasięgu, firma Chrono wykorzystała nową normalność wynikającą z życia w pandemicznym i post-pandemicznym świecie, w wyniku czego jej ekosystem eksplodował pod względem liczby użytkowników i wartości.

Wraz z tym wzrostem popularności przyszły znaczne inwestycje zewnętrzne w firmę ze strony graczy instytucjonalnych.

Europejski Family Office

Pierwsza inwestycja została dokonana przez europejski Family Office. Family Office, które zarządzają majątkiem zamożnych rodzin w celu jego powiększenia i przekazania go kolejnym pokoleniom, są przedsiębiorstwami prywatnymi. Jako takie, mają większą elastyczność w strategii inwestycyjnej niż instytucje takie jak fundusze emerytalne i ubezpieczeniowe, które zarządzają funduszami klientów i są związane ściślejszymi regulacjami. Family offices zazwyczaj zarządzają co najmniej 100 milionami dolarów, a zwykle znacznie więcej, a ich status umożliwił im bycie jednymi z pierwszych dużych inwestorów w kryptowaluty i firmy blockchain.

Mark Carnegie

Nazwisko znane w Australii, Mark Carnegie jest doradcą korporacyjnym, przedsiębiorcą i zarządzającym aktywami z trzydziestoletnim doświadczeniem. W zeszłym roku, jego fundusz MH Carnegie & Co ogłosił, że będzie aktywnie zacząć inwestować w aktywa cyfrowe, od lat monitorując tę przestrzeń. Aby pomóc w trudnym i specjalistycznym biznesie wybierania silnych kandydatów z ogromnej liczby dostępnych kryptowalut i firm blockchain, MH Carnegie & Co zatrudniło Sergeia Sergienko, założyciela ChronoTech i współzałożyciel Crypto Gaming United (CGU), którego doświadczenie okazało się nieocenione. W trakcie ich wspólnej pracy, Mark Carnegie osobiście zainteresował się ChronoTech’s network of blockchain products, a ostatecznie dokonał znacznej inwestycji własnych pieniędzy w firmę.

’Aktywa kryptowalutowe mogą być bardzo złożone i niejasne, i działają na bardzo odmiennym paradygmacie niż scentralizowany sektor finansowy – nie tylko pod względem bezpiecznego przechowywania’ – komentuje Mark. 'Sergei ma silną sieć w społeczności kryptowalutowej i bogate doświadczenie w identyfikowaniu inicjatyw kryptowalutowych, które zapewniają doskonałą równowagę między ryzykiem a zwrotem, co czyni go naturalnym dodatkiem do zespołu.’

Jak ChronoTech zbudował prężnie działający ekosystem blockchain

Temat zatrudnienia przewija się przez pakiet produktów i usług blockchain firmy Chrono, przy czym zmieniające się wzorce pracy pandemii napędzają adopcję. Pierwszym z tych produktów jest LaborX, platforma dla freelancerów, która pozwala stronom łączyć się i organizować pracę bez zaufania, wykorzystując umowy oparte na inteligentnych kontraktach, które wypłacają kryptowalutę po zakończeniu pracy. LaborX jest również środkiem, za pomocą którego użytkownicy uzyskują dostęp do CGU i możliwości, które przynosi, aby zmaksymalizować ich dochody z gry. Partnerstwo pomogło zwiększyć bazę użytkowników LaborX do ponad 42 000 freelancerów, a także prawie 5 000 klientów.

Użytkownicy LaborX i CGU mogą wymieniać swoje zarobki na inne popularne waluty na TimeX, giełda kryptowalut Chrono i jedna z Top 100 platform transakcyjnych pod względem wolumenu. Jest to również kluczowe miejsce handlu TIME, który jest rodzimym tokenem ekosystemu Chrono, używanym przede wszystkim jako waluta płatności i nagród dla Status konta premium na LaborX. Dodatkowo do BTC, ETH, a także wszystkie tokeny reprezentowane w ramach CGU i szerszego uniwersum Chrono, TimeX zapewnia również dostęp do AUDT, Chrono’s Australian dollar-backed stablecoin. Podobnie jak inne stablecoiny, jest on wspierany w stosunku 1:1 przez fundusze fiat, ale w przeciwieństwie do większości stablecoinów, jest regulowany – w tym przypadku przez AUSTRAC, australijską agencję wywiadu finansowego.

Na koniec. TimeWarp program stakingowy okazał się silnym motorem napędowym popytu w ciągu 2021 roku. TimeWarp umożliwia posiadaczom TIME zdeponowanie swoich tokenów w inteligentnym kontrakcie i zarabianie na udziale w przychodach z usług Chrono. Ponad 50% wszystkich TIME jest stakowanych w kontrakcie TimeWarp.

Pomiędzy wzrostem całego rynku kryptowalut, efektem TimeWarp blokującym podaż tokenów poza rynkiem, a popytem na przychody kierowane z powrotem do ekosystemu, cena TIME wzrosła meteorycznie, wielokrotnie umieszczając nowe rekordy wszech czasów.

Kolejna faza dla ChronoTech

Zastrzyk funduszy dla ChronoTech przychodzi w czasie bezprecedensowego zainteresowania technologią blockchain i kryptowalutami, i umożliwia firmie pozycjonowanie się na następną falę adopcji.

’Ponieważ świat nadal się zmienia, Chrono ma okazję zbudować technologię, która stanie się infrastrukturą dla następnej generacji aplikacji internetowych’ – mówi założyciel Sergei Sergienko. Te inwestycje, o łącznej wartości 30 milionów dolarów, pozwolą nam rozwinąć ekosystem Chrono.Tech, udoskonalając i rozszerzając nasze produkty oraz udostępniając je nowym, globalnym odbiorcom. Co ważne, stanowią one ogromne wotum zaufania, zarówno dla szerszego sektora blockchain, jak i dla naszego podejścia do tworzenia usług Web3.

Dla LaborX będzie to oznaczało uruchomienie nowych funkcji, aby uzupełnić istniejące kontrakty cyfrowe, escrow, reputację i moduły rozwiązywania sporów. Pomoże to dostosować platformę do najlepszych scentralizowanych portali dla freelancerów, oferując jednocześnie większe bezpieczeństwo, niższe opłaty i lepszą dostępność dla użytkowników.

W międzyczasie zespół będzie dodawał nowe pary monet do TimeX, a także budował funkcje, aby zaspokoić rosnącą społeczność handlowców i inwestorów kryptowalutowych. PaymentX zostanie zintegrowany z usługami zewnętrznymi, pomagając sprawić, by rozliczanie faktur za pomocą kryptowalut było szybkie i łatwe dla większej liczby osób. I nie trzeba dodawać, że wszystko to będzie możliwe dzięki powiększeniu podstawowego zespołu programistów i specjalistów od marketingu.

’Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie rewolucji blockchain,’ kontynuuje Siergiej, 'a długoterminowe skutki pandemii koronawirusa na gospodarkę i wzorce pracy dopiero zaczynają być jasne. Mamy możliwość odegrania znaczącej roli w pisaniu kolejnego rozdziału historii, a także wspaniały zespół, który może urzeczywistnić wizję otwartego, globalnego zatrudnienia bez zezwoleń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Strona www: chrono.tech
Medium: https://medium.com/@Chrono.tech
Twitter: https://twitter.com/chronotechnews
Telegram: https://t.me/chronotech


To jest informacja prasowa. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne due diligence przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z promowaną firmą lub jakimkolwiek z jej podmiotów stowarzyszonych lub usług. Bitcoin.com nie ponosi odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w informacji prasowej.

Bitcoin.com Media

Bitcoin.com jest głównym źródłem dla wszystkiego, co związane z kryptowalutami.
Skontaktuj się z [email protected], aby porozmawiać o informacjach prasowych, postach sponsorowanych, podcastach i innych opcjach.

Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons
Źródło artykułu