Rynki kryptowalut były niestabilne w czwartek, ponieważ traderzy wydawali się reagować na decyzję Rezerwy Federalnej o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Bitcoin i ethereum odnotowały niepewność cen, ponieważ rynki oczekują teraz marcowej podwyżki.

Bitcoin

Po wykonaniu w środę runu w kierunku oporu 40 000 USD, handlując przy okazji powyżej 38 000 USD, BTC/USD spadł do niskiego poziomu $35,690.05 wcześniej w dzisiejszej sesji .

Czwartkowy ruch nadchodzi wraz ze wzrostem niepewności rynkowej w obrębie kryptowalut, w wyniku czego dzisiejszy świecznik uformował doji, co zazwyczaj oznacza, że ceny nie są ani bycze, ani niedźwiedzie.

Po tej niepewności, siła rynku unosi się obecnie na poziomie 30 RSI, co oznacza, że nadal znajdujemy się w terytorium wyprzedania.

Ten poziom RSI wydaje się być punktem oporu, co może być przyczyną dzisiejszej bezczynności cen, w wyniku czego handlowcy czekają, aby zobaczyć, czy wybicie może być na kartach.

Ogólnie rzecz biorąc, krótkoterminowe momentum nadal wskazuje na wzrost, co widać na przykładzie obecnego trójkąta zwyżkującego, który utrzymuje przy życiu nadzieje na cel oporu 40 000 USD.

Analiza Techniczna Bitcoin, Ethereum: Ceny BTC wstrząśnięte, gdy Fed utrzymuje stopy na niezmienionym poziomie
BTC/USD – Wykres dzienny

Wielu będzie teraz czekać, aby zobaczyć, czy to momentum będzie kontynuowane w piątek, do nadchodzącego weekendu.

Ethereum

ETH notowany był blisko 5% niżej od wczorajszego maksimum, jednak ceny zdawały się konsolidować, w przeciwieństwie do wyprzedaży.

Po osiągnięciu w środę wysokiego poziomu 2 705,78 USD, na którym odnotowano m.in. ETH/USD na krótko przełamał poziom oporu 0,236 Fibonacciego, ceny spadły dziś do niskiego poziomu 2 366,13 USD.

Ten spadek cen zobaczył, że rynki uderzyły w to, co wydawało się być krótkoterminowym punktem wsparcia na poziomie 2,390 USD, który jest obszarem, w którym ETH głównie handlował w tym tygodniu.

Patrząc na jego obecny trend RSI, można również wyciągnąć podobieństwa z BTC, przy czym oba śledzą się na poziomie lub poniżej 30.

Analiza Techniczna Bitcoin, Ethereum: Ceny BTC wstrząśnięte, gdy Fed utrzymuje stopy na niezmienionym poziomie
ETH/USD – Wykres dzienny

Czy jest to kluczowy wskaźnik, na który traderzy zwracają obecnie uwagę przed zajęciem nowych pozycji? Zostaw swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

eliman@bitcoin.com

Eliman Dambell

Eliman wnosi zdywersyfikowany punkt widzenia do analizy rynku, pracując jako dyrektor brokera, edukator handlu detalicznego i komentator rynku w Crypto, Stocks i FX.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł jest tylko do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta lub nakłanianie do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu