XRP odnotował duży skok w dniu 26 sierpnia, wskazując na możliwy wpływ niektórych dużych handlowców.

Duże transfery XRP, wydarzenie Ripple Swell Global

We wczesnych godzinach londyńskich cena XRP skoczyła o 6% do 0,37 USD, co stanowi dwutygodniowy szczyt. Ruch w górę tokena nastąpił kilka godzin po tym, jak sieć przetworzyła trzy ogromne transfery o wartości 51 milionów dolarów, w których uczestniczyli giełdy kryptowalut Bitso oraz FTX, jak zaznaczono przez Whale Alert.

Godzinowy wykres cenowy XRP/USD. Źródło: TradingView

Zyski XRP były również częścią szerszego ruchu w górę, który rozpoczął się 25 sierpnia, dzień po tym jak Ripple ogłosiła swoje flagowe wydarzenie, „Ripple Swell Global”, które odbędzie się w Londynie w listopadzie 2022 roku. Rynek ma widział podobne reakcje na wydarzenie Swell w przeszłości.

Niedźwiedzi setup odwrócenia w grze

Intradayowy skok XRP pozostawił za sobą „Graveyard Doji”, niedźwiedzi świecznik odwrócenia trendu. w którym ceny otwarcia, zamknięcia i minimum znajdują się blisko siebie, a górny knot jest długi. Świecznik ten sugeruje, że rajd cenowy obserwowany na początku sesji został pod jej koniec przytłoczony przez niedźwiedzie.

Czterogodzinny wykres cenowy XRP/USD. Źródło: TradingView

XRP jest obecnie notowany prawie 4% poniżej swojego intradayowego maksimum, testując konfluencję wsparcia. Konfluencja ta obejmuje górną linię trendu poprzedniego „trójkąta wznoszącego” XRP (na poziomie 0,35 USD) oraz wykładniczą średnią kroczącą 50-4H (50-4H EMA; czerwona fala na wykresie powyżej) w pobliżu 0,343 USD.

Z technicznego punktu widzenia przełamanie poniżej wsparcia grozi ponownym uruchomieniem trójkąta zwyżkującego, którego cel finansowy znajduje się w okolicach 0,33 USD. Innymi słowy, do września cena spadnie o 7% w stosunku do ceny z 26 sierpnia.

Powiązane: CTO Ripple odpiera ataki Vitalika Buterina na XRP

Z drugiej strony, odbicie po przetestowaniu konfluencji wsparć mogłoby sprawić, że XRP znalazłby się na celowniku rajdu w kierunku przedziału 0,36-0,38 USD (zaznaczonego na czerwono na powyższym wykresie). Obszar ten służył XRP jako zakres konsolidacji w ostatnich miesiącach.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, dlatego przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.