Cena Solany doświadczyła silnego niedźwiedziego impulsu, podczas gdy główne monety rynkowe również uległy znacznej deprecjacji na swoich wykresach.

W ciągu ostatnich 24 godzin altcoin spadł o 6%. W ciągu ostatniego tygodnia Solana straciła 14% swojej wartości rynkowej.

Byki próbowały bronić monety na najbliższym poziomie wsparcia, jednak w ciągu ostatnich 24 godzin moneta spotkała się z wyprzedażą.

Przez ostatnie kilka dni Solana poruszała się bokiem powyżej poziomu wsparcia 34$. Ostatnie osłabienie na wykresie spowodowało, że SOL spadł poniżej najbliższego poziomu wsparcia.

Jeśli cena Solany będzie nadal poruszać się po tej samej trajektorii cenowej, spadek poniżej obecnego poziomu cenowego będzie nieunikniony. Perspektywy techniczne monety wskazują na niedźwiedzia.

Siła sprzedaży wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin, gdy kupujący stracili zaufanie. Zejście poniżej poziomu 31$ sprawi, że SOL powróci do poziomu 28$.

Kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut wynosi dziś 1,01 biliona dolarów, przy czym 3.5% negatywna zmiana w ciągu ostatnich 24 godzin.

Analiza ceny Solany: Wykres czterogodzinny

Solana została wyceniona na 31$ na wykresie czterogodzinnym | Źródło: SOLUSD na TradingView

W momencie pisania tego tekstu cena SOL wynosiła 31 dolarów. Moneta właśnie utraciła wsparcie na poziomie 34$ i spogląda na kolejny poziom wsparcia.

Najbliższe wsparcie dla monety znajduje się na poziomie 28$, a opór na poziomie 37$. Jeśli monecie uda się powrócić do poziomu 34$, można spodziewać się ruchu powyżej tego poziomu cenowego.

W przypadku, gdy cena Solany nie będzie w stanie utrzymać się na obecnym poziomie, można spodziewać się ruchu poniżej poziomu 28$ w ciągu najbliższych sesji.

Ilość SOL w obrocie podczas ostatniej sesji spadła, co wskazuje na niski poziom popytu i zwiększoną siłę sprzedaży.

Analiza techniczna

Cena Solany
Solana zanotowała spadek siły kupna na wykresie czterogodzinnym | Źródło: SOLUSD na TradingView

W momencie pisania tego tekstu SOL wykazał spadek siły kupna. Wskaźnik techniczny wskazuje na wzrost siły sprzedaży.

Wskaźnik siły względnej (Relative Strength Index) znajdował się poniżej poziomu 20, co w momencie pisania tego tekstu oznaczało przewagę sprzedających nad kupującymi.

Ze względu na niższy popyt Solana była niedowartościowana na wykresie czterogodzinnym. Cena Solany znajdowała się poniżej linii 20-SMA, co oznaczało, że sprzedający kierowali impetem cenowym na rynku.

Cena Solany
Solana – sygnał sprzedaży na wykresie czterogodzinnym | Źródło: SOLUSD na TradingView

SOL przedstawił sygnał sprzedaży na wykresie czterogodzinnym. Wskaźniki techniczne wskazywały na nadchodzące niedźwiedzie podczas następnych sesji handlowych.

Dywergencja Średnich Ruchomych wskazuje na momentum cenowe i szansę na odwrócenie trendu.

MACD przeszedł niedźwiedzi zwrot i uformował czerwone słupki sygnałowe poniżej półlinii, co było sygnałem sprzedaży monety.

Chaikin Money Flow pokazuje odpływ i napływ kapitału. CMF również znalazł się poniżej linii zerowej, co wskazuje na spadek napływu kapitału w porównaniu z odpływem.


Źródło artykułu