W ciągu ostatnich 24 godzin cena Ethereum zarejestrowała na swoim wykresie nowy spadek. W ciągu ostatniego dnia altcoin spadł o 7%. W ciągu ostatniego tygodnia ETH spadł o 9% i zaczął handlować poniżej poziomu wsparcia 1 520 dolarów.

Słabość szerszego rynku można przypisać większości głównych altcoinów ruchowi na południe na ich odpowiednich wykresach.

Cena Ethereum próbowała utrzymać się powyżej najbliższego oporu, jednak altcoin spotkał się ze znaczną wyprzedażą.

Perspektywy techniczne monety również wskazywały na siłę niedźwiedzi. Kupujący opuścili rynek, gdy tylko ETH nie udało się obronić najbliższego poziomu wsparcia.

ETH może nadal spadać na wykresie, jeśli monecie nie uda się wyjść ponad poziom cenowy 1 400 dolarów. Bitcoin spadł do poziomu 19 900 dolarów, co spowodowało, że na rynku uaktywnili się sprzedający.

Spadek poniżej poziomu 1 400 USD spowoduje, że cena Ethereum zatrzyma się na poziomie 1 367 USD. Aby altcoin przełamał niedźwiedzią tezę, potrzebne będzie wsparcie szerszego rynku i siła kupujących.

Analiza ceny Ethereum: Wykres czterogodzinny

Ethereum zostało wycenione na 1 470 dolarów na wykresie czterogodzinnym | Źródło: ETHUSD na TradingView

W momencie pisania tego tekstu ETH był notowany na poziomie 1 470 dolarów. Altcoin próbował odzyskać swoją pozycję na wykresie, a obecny ruch cenowy może być korektą.

Presja sprzedaży nasiliła się po tym, jak cena Etheruem spadła poniżej 1500 dolarów. Najbliższe wsparcie dla monety znajduje się na poziomie 1400 dolarów.

Jeśli Ethereum utrzyma się powyżej poziomu 1400 dolarów, można będzie zapobiec dalszym stratom, jednak moneta nadal nie będzie w pełni sił.

Dopóki cena Ethereum nie wyjdzie ponad pułap cenowy 1 500 USD, na wykresie utrzyma się niedźwiedzia akcja cenowa. Ilość ETH w obrocie spadła, co wskazuje na zwiększoną siłę sprzedaży.

Analiza techniczna

Cena Ethereum
Ethereum odnotowało dużą siłę sprzedaży na wykresie czterogodzinnym | Źródło: ETHUSD na TradingView

ETH jest wyprzedany na wykresie czterogodzinnym. Nagła, nadmierna wyprzedaż Bitcoina sprawiła, że kupujący stracili zaufanie do tego aktywa, a główne altcoiny podążyły tą samą drogą.

Wskaźnik siły względnej (Relative Strength Index) znalazł się poniżej poziomu 20, co oznacza, że moneta jest wyprzedana.

Cena Ethereum znalazła się poniżej linii 20-SMA, co oznaczało, że sprzedający napędzali impet cenowy na rynku.

Cena Ethereum
Ethereum przedstawiło sygnał sprzedaży na wykresie czterogodzinnym | Źródło: ETHUSD na TradingView

Siła sprzedaży altcoina wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin. Moneta została wyprzedana, a inne wskaźniki techniczne również pokazały sygnał sprzedaży.

Wskaźnik Moving Average Convergence Divergence pokazuje impet ceny oraz szanse na odwrócenie trendu. MACD przeszedł przez niedźwiedzie skrzyżowanie i uformował czerwone histogramy pod półlinią, co jest sygnałem sprzedaży dla monety.

Wstęgi Bollingera wskazują na niestabilność i wahania cen. Luka między wstęgami zwiększyła się w momencie publikacji, wskazując na zwiększone szanse na zmienność ceny. Aby moneta doczekała się oznak wytchnienia podczas następnych sesji, musi wyjść ponad najbliższy pułap cenowy.

Featured Image From UnSplash , Charts From TradingView.com

Źródło artykułu