Społeczność kryptowalutowa była świadkiem kolejnego spadku cen po zakończonym właśnie dorocznym posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Wielu inwestorów już wcześniej spodziewało się nowego zwrotu w cenach aktywów po tym, jak Jerome Powell wypowiedział się na temat podejścia do walki z inflacją. Jednak z biegiem wydarzeń Powell przechylił szalę w stronę przeciwną do oczekiwań inwestorów. W rezultacie wiele kryptowalut i akcji już rozpoczęło trend spadkowy.

Ethereum (ETH) i wiele innych kryptowalut straciło część zysków cenowych z 25 sierpnia. Po spotkaniu cena ETH spadła o 9% i osiągnęła poziom 1555 dolarów. Niedźwiedzie jednak nadal spychały cenę w dół. Kilka godzin później, wieczorem, ETH spadł do 1478 dolarów, po czym stopniowo zaczął się podnosić.

Related Reading: Avalanche (AVAX) próbuje powrócić, niezrażony stratą 2 mld dolarów w ciągu ostatnich 2 tygodni

W chwili pisania tego tekstu, ETH jest nadal w czerwieni w dniu 27 sierpnia. Cena waha się między 1499 a 1505 dolarów. Moneta z trudem wspięła się nieco wyżej niż najniższy punkt z 26 sierpnia, czyli 1478 dolarów, osiągając poziom 1499 dolarów, . stratę 9,68%.

Bitcoin i akcje nie wypadły lepiej

Bitcoin i akcje straciły na wartości również po dorocznym posiedzeniu Fed. Cena BTC wczesnym rankiem 26 sierpnia wynosiła 21 596,09 dolarów. W ciągu dnia osiągnęła maksimum 21 804 dolarów. Później jednak BTC rozpoczął straszliwy trend spadkowy, osiągając szczytowe minimum na poziomie 20 036 dolarów, po czym zaczął powoli piąć się w górę. Na zamknięciu rynku, cena BTC wynosiła 20 260,02 dolarów. W dniu 27 sierpnia cena BTC wynosi 20 206 dolarów i nadal spada.

Inne akcje również spadły po decyzji Powella o jastrzębim podejściu. Na przykład S&P 500 stracił ponad 3% swoich zysków po spotkaniu. Dow Jones Industrial Average stracił ponad 1000 punktów, a Nasdaq Composite prawie 4%.

Cena Ethereum oscyluje obecnie poniżej poziomu 1500 dolarów. | Źródło: Wykres cenowy ETHUSD z TradingView.com

Jakieś odwrócenie rynku w zasięgu wzroku?

Rynek kryptowalut oczekiwał ruchu cen w zależności od wyniku spotkania. Wiele osób wyraziło swoje obawy 26 sierpnia przed spotkaniem, stwierdzając, że gołębie podejście będzie oznaczało pozytywny ruch cen, podczas gdy jastrzębia decyzja będzie oznaczała przedłużający się trend niedźwiedzi.

Przypomnijmy, że prezes i dyrektor generalny Minneapolis Fed, Neel Kashkari, zasugerował wprowadzenie zasady Volckera w celu zwalczania inflacji. Paul Volcker był przewodniczącym Fed, który wywołał dwie recesje, żeby walczyć z inflacją. Sugestia Kashkariego sprawiła, że wszyscy już obawiali się o wynik dorocznego spotkania. Niestety, nacisk Powela na to, że bank centralny nie przyjmie gołębiego podejścia, ale utrzyma swoje agresywne strategie przywracania stabilności cen, przechylił szalę na niekorzyść.

Related Reading: TA- Binance Coin (BNB) traci 300$ kluczowego wsparcia, czy niedźwiedzie przejmują kontrolę?

Dzieje się to w momencie, gdy wielu analityków oczekuje, że połączenie Ethereum poprawi ceny kryptowalut.

Jednak w obliczu obecnych wydarzeń na rynkach finansowych, nadchodząca aktualizacja może nie mieć pożądanego pozytywnego wpływu na ceny Ethereum i innych kryptowalut. Niebawem może nastąpić kolejny okres załamania cen.

Dane pokazały już, że depozyty ETH do Beacon Chain zmniejszyły się. Ponadto wiele osób twierdzi, że rynek już „wycenił” fuzję.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com
Źródło artykułu