Ethereum wydaje się być bliższy zarejestrowania kolejnego potężnego spadku o ponad 7% do 10% w ciągu weekendu, ponieważ ostatnie nastroje rynkowe stają się niedźwiedzie. Przestrzeń kryptowalutowa została opustoszała wkrótce po tym, jak przewodniczący Fed, Jerome Powell, przemówił na konferencji, zapewniając o podjęciu rygorystycznych środków w celu ograniczenia rosnącej inflacji.

Cena Bitcoina osiągnęła nowe miesięczne minima poniżej 20 000 dolarów, a cena ETH podążyła za gwiazdą kryptowalut, spadając poniżej 1500 dolarów. W ciągu ostatniego dnia cena ETH znalazła się pod ogromną niedźwiedzią presją, która zmusiła ją do przetestowania dolnego wsparcia rosnącego kanału równoległego. Jednak dzisiejsza akcja spowodowała spadek ceny o ponad 5%.

Przeczytaj także: Analiza ceny Ethereum: Poziomy, które należy uważnie obserwować w ciągu najbliższych 24 do 48 godzin!

Oczekuje się, że druga co do wielkości kryptowaluta będzie kontynuowała trend boczny do zamknięcia dnia i spróbuje odzyskać swoją pozycję w kanale. Jednak niedźwiedzie nadal dominują w tym rajdzie i dlatego mogą ograniczyć cenę poniżej 1550$, co może napędzić niedźwiedzi weekend.

Kolejną ważną formacją wykresu, która daje silne sygnały niedźwiedziom, jest formacja głowy i ramion. Jak słusznie zauważył jeden z popularnych analityków, cena ETH testuje obecnie linię szyi.

Cena Ethereum (ETH) wydaje się obecnie utrzymywać w niedźwiedzim trendzie. Jeden niewłaściwy krok może pociągnąć cenę w kierunku niższego wsparcia, które według analityków wynosi około 1269 dolarów.


Źródło artykułu