Cardano (ADA) wspiął się z 0,48$ 30 maja do 0,68$ 31 maja – 45% wzrost w mniej niż 48 godzin. Jednak ADA/USD nie zdołał przedłużyć swojego rajdu w górę i spadł o prawie 13,75% od swojego tygodniowego maksimum.

Cena ADA: Wibracje rynku ucha

Cena Cardano gwałtownie spadła 1 czerwca, oddając część zysków uzyskanych w poprzednich dwóch dniach. Pojawia się teraz pytanie, czy para ADA/USD może przedłużyć swój trend wzrostowy, zwłaszcza że handluje prawie 80% poniżej jego szczyt z września 2021 roku, który wyniósł 3,16 dolara.

Co ciekawe, cofnięcie w dół rozpoczęło się po tym, jak ADA przetestowała 50-dniową wykładniczą średnią kroczącą (50-dniowa EMA; czerwona fala na wykresie poniżej) jako opór. Ponadto para ta poruszała się w dół wraz z szerszym sentymentem korekcyjnym wśród bardziej ryzykownych aktywów, w tym Bitcoina (BTC) i S&P 500 (SPX).

Dzienny wykres cenowy ADA/USD. Źródło: TradingView

Teraz token Cardano ryzykuje dalszą korektę ceny, według Digital Trend, osoby zajmującej się analizą finansową w SeekingAlpha, notując . że ADA widziała w przeszłości ostre odbicia cen, które zamieniały się w pułapki na byki, dodając:

„W marcu widzieliśmy, jak ADA w ciągu kilku tygodni przeszła drogę od 0,80 do ponad 1,24 dolara. Moim zdaniem wygląda to na kolejny fałszywy alarm”.

Kilka czynników fundamentalnych również przemawia za niedźwiedzią perspektywą. 1 czerwca Rezerwa Federalna rozpocznie likwidację swojego portfela aktywów o wartości 9 bilionów dolarów, prawdopodobnie stworzyć więcej przeszkód dla ryzykownych aktywów, w tym Cardano.

„Nie sądzę, żebyśmy znali wpływ QT [quantitative tightening] zwłaszcza, że w historii nie mieliśmy jeszcze do czynienia z takim odchudzaniem bilansu” – mówi Dan Eye, główny dyrektor inwestycyjny Fort Pitt Capital Group, powiedział . Market Watch, dodając, że usunięcie płynności z rynku „wpłynęłoby w pewnym stopniu na wielokrotność wycen”.

Cena Cardano maluje proporczyk byka

Z technicznego punktu widzenia Cardano może kontynuować swój trend wzrostowy w czerwcu dzięki byczej formacji kontynuacji.

Powiązane: Ostatnie zyski Bitcoina skłaniają traderów do określenia dna, ale różne wskaźniki pozostają niedźwiedzie

ADA konsoliduje się wewnątrz czegoś, co wydaje się być „byczym proporcem”, potwierdzonym przez cenę wahającą się wewnątrz struktury trójkąta po ogromnym ruchu w górę, zwanym „masztem flagowym”.

Z reguły proporczyk byka rozwiązuje się po tym, jak cena przebije się ponad górną linię trendu i wzrośnie o tyle, ile wynosi wysokość masztu.

Godzinowy wykres cenowy ADA/USD przedstawiający formację „byczego proporca”. Źródło: TradingView

Innymi słowy, byczy cel na czerwiec to 0,77$, czyli o ponad 25% więcej niż cena z 1 czerwca.

ADA/BTC widzi podobny układ wzrostowy

ADA tworzy podobną formację byczego proporca w stosunku do Bitcoina, co zwiększa szanse na wzrostowy trend pary ADA/BTC w czerwcu.

Godzinowy wykres cen pary ADA/BTC z formacją „byczego proporczyka”. Źródło: TradingView.com

W rezultacie zdecydowane wybicie ADA/BTC ponad górną linię trendu proporczyka może spowodować wzrost kursu do poziomu 0,00002355, czyli o 23% w stosunku do ceny z 1 czerwca.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, dlatego podejmując decyzję, powinieneś przeprowadzić własne badania.