Bitcoin (BTC) gwałtownie wzrósł w późniejszym okresie 26 sierpnia, gdy świeże dane ekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych zwiększyły nadzieje na zmianę kierunku działań Rezerwy Federalnej.

BTC/USD 1-godzinny wykres świecowy (Bitstamp). Źródło: TradingView

Bitcoin odbija, ale zachowuje trend intradayowy

Dane z Cointelegraph Markets Pro oraz TradingView odnotował wzrost BTC/USD o 3,55% w ciągu dnia, co pozwoliło tej parze osiągnąć maksima z początku tygodnia.

Ruch ten był zaskoczeniem dla Bitcoina, który kilka godzin wcześniej był pod presją sprzedaży, ponieważ rynki czekały na sygnały z wystąpienia przewodniczącego Fed Jerome’a Powella na sympozjum w Jackson Hole.

W czasie, gdy przemówienie to nie zostało jeszcze wygłoszone, katalizator w postaci ostatniego odczytu indeksu cen wydatków na konsumpcję osobistą (PCE) okazał się niższy niż oczekiwano.

Analitycy zareagowali pozytywnie, ponieważ dane te potwierdziły tezę, że inflacja w USA osiągnęła już swój szczyt, co zostało już poparte wskaźnikiem cen konsumpcyjnych (CPI).

Caleb Franzen, starszy analityk rynku w Cubic Analytics, zauważył jednak, że struktura godzinowa na BTC/USD pozostała w mocy pomimo wzrostu. Bitcoin poruszał się w zakresie niezmienionym od czasu spadku z wyższych poziomów 19 sierpnia.

Analityk Kevin Svenson był równie konserwatywny, jeśli chodzi o potencjalny efekt domina dla Bitcoina.

„Dane dotyczące PCE są bycze. FED używa tych danych, więc teraz spekulanci stawiają na wzrost”. wyjaśnił ..

„Jeśli jednak Powell utrzyma kurs, to możemy łatwo spaść w dół, więc zachowaj ostrożność. Teraz jest to trochę rzut monetą”.

W momencie pisania tego tekstu BTC/USD był notowany na poziomie około 21 500 dolarów, co jest kluczowym obszar zawierający zrealizowaną cenę Bitcoina.

„Większość uczestników” Bitcoina śpi

Analizując długoterminowe trendy, analityk BlockTrends Caue Oliveira miał złe wieści dla tych, którzy mają nadzieję na bardziej sejsmiczny powrót do formy dla akcji cenowej BTC.

Powiązane: Kontrakty terminowe CME na Bitcoina wykazują rekordową zniżkę wśród „bardzo niedźwiedziego sentymentu”.

Użycie sieci, on zauważył w swoim wpisie na blogu w tym dniu, nadal utrzymywała się tendencja spadkowa, pozostawiając niewiele miejsca na ewentualne ucieczki byków wspierane przez silny wolumen.

„Bitcoin’s New Bull Market Cancled, At Least For Now” – przyznał.

„Przy braku oznak wzrostu popytu na sieć, wznowienie wzrostu ceny Bitcoina jest jeszcze dalekie, co wskazuje na moment akumulacji”.

Wykres mediany wolumenu transakcji Bitcoina (skorygowanej o zmianę) (7-dniowa średnia ruchoma). Źródło: Glassnode/ Twitter

Towarzyszący temu wykres firmy Glassnode, zajmującej się analizą łańcucha dostaw, pokazuje, że mediana transakcji w łańcuchu dostaw jest najniższa od dwóch lat, nawet biorąc pod uwagę ostatni wzrost cen.

Oliveira dodał, że to wyjaśnia czteroletni spadek rezerw BTC na giełdachponieważ apetyt na handel spadł wraz z brakiem aktywności spekulacyjnej.

„Na razie większość uczestników, w tym instytucjonalnych, pozostaje nieaktywna” – podsumował.

„Dobry czas dla długoterminowych akumulatorów, ale dla krótkoterminowych traderów należy zachować ostrożność”.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, dlatego przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.