Kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut przez długi czas utrzymywała się w przedziale powyżej 1 biliona dolarów, ale dziś spadła poniżej 1 biliona dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut spadła o 6,57% i wynosi obecnie 963,89 mld dolarów.

Ciemne niedźwiedzie chmury otaczają przestrzeń kryptowalutową, ponieważ prawie wszystkie aktywa sygnalizują czerwony kolor. Bitcoin, pierwsza kryptowaluta na świecie, stracił zasięg 21 tys. dolarów, a główny altcoin, Ethereum, również notowany jest poniżej poziomu 1500 dolarów.

Firma analityczna CryptoQuant jest jednak zdania, że poziom akumulacji Bitcoina znajduje się w strefie pozytywnej dla inwestorów, którzy wybierają strategię średniej ceny dolara. Dzieje się tak dlatego, że flagowa waluta po raz kolejny zanurzyła się poniżej poziomu 21 700 dolarów, dlatego raporty firmy mówią, że dno cenowe jest jeszcze daleko.

Wskaźniki Bitcoina są negatywne

Ponadto raporty analityczne wyjaśniają, że ponieważ wskaźnik MVRV ponownie spadł poniżej 1, przeciętny posiadacz Bitcoinów ponosi straty.

Jednak, jak wynika z raportów, długoterminowi posiadacze Bitcoinów zwykle rozkładają swoje udziały ze stratą 44%; również obecna całkowita podaż Bitcoinów wynosi 56% po spadku.

CryptoQuant twierdzi, że mnożnik Puell – który mierzy roczne przychody górników – również wskazuje na strefę akumulacji Bitcoina.

Ważnym faktem, który należy tutaj zauważyć, jest to, że MVRV lub Market-Value-To-Realized-Value służyło jako istotny wskaźnik podczas wcześniejszych niedźwiedzich cykli. Jednak nie zawsze jest tak, że rynek formuje dno natychmiast po tym, jak wskaźnik ten staje się negatywny.

20 lipca był pierwszym przypadkiem, kiedy MVRV wszedł w strefę negatywną i utrzymywał się poniżej 1 przez prawie 40 dni. Niemniej jednak, jeśli wziąć pod uwagę ten wskaźnik, BTC powinien już teraz uformować dno.

Ponieważ Bitcoin nie uformował jeszcze dna, powyższe wskazanie metryki zostało wykluczone, a obecna spadkowa akcja cenowa Bitcoina może być związana z warunkami makroekonomicznymi.

W związku z tym istnieje potrzeba ostrożnego handlu na tak niestabilnym rynku.

Czy ten wpis był pomocny?


Źródło artykułu