Celsius zapowiedział integrację Chainlink Proof of Reserve (PoR) umożliwiający tworzenie audytowalnych i wysoce bezpiecznych tokenów owijanych między łańcuchami.

Dzięki tej integracji, popularna platforma pożyczkowa, która umożliwia użytkownikom zarabianie odsetek od zdeponowanych kryptowalut, z powodzeniem pomostuje zawinięte wersje Cardano, Dogecoin, oraz Ethereum do Polygon mainnet.

Chainlink jest protokołem blockchain-agnostic, który wykorzystuje największy zbiór zdecentralizowanych usług-wspiera ponad 700 sieci oracle.

Odblokowanie płynności między łańcuchami

Użytkownicy Cardano, Dogecoin i Ethereum wkrótce będą czerpać korzyści ze zwiększonej użyteczności tokenów cross-chain i dostępu do ekosystemów DeFi na nierodzimych blockchainach.

Jeśli chodzi o Celsius, platforma będzie rozszerzać swoją ofertę tokenów cross-chain wrapped i obsługiwanych blockchainów w najbliższej przyszłości.

Chainlink PoR pomoże utrzymać odpowiedzialność Celsiusa – umożliwiając każdemu weryfikację zabezpieczenia owiniętych tokenów cross-chain Celsiusa w czasie rzeczywistym.

„Chainlink PoR zastępuje długotrwałe, nieprzejrzyste audyty zautomatyzowanymi, przejrzystymi audytami wspieranymi przez prawdę kryptograficzną, umożliwiając użytkownikom weryfikację kolateralizacji aktywów w sposób, który przewyższa tradycyjne rozwiązania” – wyjaśnił Sergey Nazarov, współzałożyciel Chainlink.

Integracja pomoże zabezpieczyć proces bicia owiniętych tokenów Celsiusa, poprzez zapewnienie, że są one bite tylko wtedy, gdy w skarbcu dostępna jest wystarczająca ilość rezerw.

Celsius używa dostosowanego do potrzeb Enzym skarbiec na Ethereum dla systemu bezpiecznego skarbca.

Wyposażony we wbudowaną funkcjonalność księgową, w pełni przejrzyste zarządzanie kontami on-chain i wiele whitelisted dApps, Enzyme, który jest obecnie zarządzany przez Celsius, będzie w przyszłości kontrolowany przez społecznościowe DAO.

„Integracja Celsiusa z Chainlink PoR będzie oznaczać kolejny duży skok w kierunku tworzenia hybrydowych systemów CeDeFi, które łączą funkcjonalność i wydajność CeFi z gwarancjami decentralizacji i przejrzystości DeFi. Celsius ma długą historię korzystania z wiodącej w branży sieci wyroczni Chainlink, ponieważ zapewnia ona odporne na manipulacje dane rzeczywiste i obliczenia poza łańcuchem, które tworzą niezrównane doświadczenie użytkownika dla naszej społeczności”, powiedział założyciel i dyrektor generalny Celsius Network Alex Mashinsky.

Integracja CCIP w przyszłości

„Cieszymy się również na naszą najbliższą integrację CCIP, aby odblokować jeszcze większą funkcjonalność cross-chain, która zasili bardziej zaawansowane aplikacje smart contract” – dodał Mashinsky, zauważając, że Celsius wkrótce wdroży protokół Cross-Chain Interoperability Protocol firmy Chainlink.

Standard open-source dla komunikacji cross-chain wykorzystuje zdecentralizowane przesyłanie wiadomości i ruchy tokenów.

W przeciwieństwie do integracji PoR, gdzie aplikacja Celsius owija i rozpakowuje tokeny, a Chainlink PoR jest używany do utrzymania odpowiedzialności Celsiusa, wdrożenie CCIP pomoże owijać i rozpakowywać tokeny w całkowicie zdecentralizowany sposób – nie polegając na aplikacji Celsius.

Everdome

Newsletter CryptoSlate

Zawierający podsumowanie najważniejszych codziennych historii ze świata kryptowalut, DeFi, NFT i nie tylko.

Get an edge na rynku kryptowalut

Uzyskaj dostęp do większej ilości spostrzeżeń kryptowalutowych i kontekstu w każdym artykule jako płatny członek CryptoSlate Edge.

Analiza „on-chain

Migawki cenowe

Więcej kontekstu

Dołącz teraz za $19/miesiąc Poznaj wszystkie korzyści


Źródło artykułu